Klocki LEGO w Muzeum, czyli „Świat Piastów z klocków LEGO” w Gnieźnie

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
📅 niedziela 17.07.2016
Świat Piastów z klocków LEGO
Klocki LEGO i Piastowie – co łączy te dwa tematy? Wystawa, którą już wkrótce będziecie mogli oglądać w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Jeśli Wasze lubią budować z klocków LEGO, to zaciekawi ich także Świat Piastów, który zostanie przedstawiony na makietach z klocków już 17 lipca (niedziela) o godz. 12.00, w sali edukacyjnej Muzeum.

Pomysłodawcą i organizatorem tej wystawy jest Bartosz Borowiak, którego LEGO fascynują od dzieciństwa.  Ekspozycja, którą przygotował, składać się będzie z kilku makiet przedstawiających budowle oraz sceny historyczne i legendarne.  Zobaczycie chrzest Mieszka I, koronację Bolesława Chrobrego, czy legendę o Popielu. Ciekawe? To jeszcze nie koniec! Bartosz Borowiak, kolekcjoner i autor wystawy zaprasza całe rodziny, zarówno dzieci, jak i dorosłych na nietuzinkowe warsztaty.

Otwarcie wystawy odbędzie się 17 lipca (niedziela) o godz. 11.00. Po otwarciu i krótkim wprowadzeniu do świata Lego i historii, weźmiecie udział w specjalnie przygotowanych warsztatach z wykorzystaniem zabawek. Zagracie w ogromną grę planszową i będziecie mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Wstęp wolny!

Warsztaty z klockami LEGO są zaplanowane także na inne dni:
lipca – po otwarciu wystawy (otwarcie wystawy o godz. 11.00)
20 lipca | godz. 11.00-14.00 (MUZEUM)
23 lipca | godz. 11.00-14.00 (MUZEUM)
24 lipca | godz. 10.00-14.00 (warsztaty odbędą się na Rynku w Gnieźnie)

Zachęcamy do zapisów na warsztaty, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.
edukacja@muzeumgniezno.pl | 61 426 46 41 w. 221
Szczegółowy program warsztatów znajdziecie na www.muzeumgniezno.pl
Organizatorem wystawy jest Bartosz Borowiak oraz Miasto Gniezno.
Wystawa odbywa się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna.