Klasyka dla Smyka – Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego w Kwidzynie

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
📅 czwartek 16.06.2016
klucz wiolinowy - klasyka dla smyka
Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów „Klasyka dla Smyka” – ostatnie przed wakacjami! Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 czerwca o godz. 17:30 w Czarnej Sali (ul. Słowiańska 13), Kwidzyn.

KLASYKA DLA SMYKA
„Klasyka dla smyka” to cykl zajęć adresowanych do dzieci i ich rodziców czerpiący z pedagogiki zabawy i wykorzystujący elementy metody aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss. Metoda ta pozwala dzieciom na pełniejsze zrozumienie i uczestnictwo w utworze muzycznym a także własną aktywność twórczą nawet jeśli mają małe doświadczenie w tej dziedzinie.
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wspólnego uczestnictwa w procesie tworzenia poprzez granie na instrumentach, śpiew, taniec, a także łączenie tych sposobów wyrażania ekspresji z pozamuzycznymi, odkrywającymi niewerbalne cechy płynące z utworów: elementami dramy, pantomimy oraz różnego rodzaju formami plastycznymi.
Celem zajęć jest stwarzanie sytuacji doświadczania i przeżywania muzyki w warunkach sprzyjających rozmiłowaniu się w klasycznych kompozycjach, przygotowanie odbiorców do świadomego z nich korzystania. Zapewnienie możliwości pełnego rozwoju zdolności muzycznych poprzez skupienie się na rozbudzeniu wyobraźni dźwiękowej i wrażliwości artystycznej. Dodatkową wartością będzie tu radość czerpana ze wspólnie spędzanego czasu w relacji rodzic-dziecko.

Warsztaty poprowadzi Anna Madej – kulturoznawca, animatorka kultury.

Zapraszamy na zajęcia dzieci (wraz z rodzicami, opiekunami) w wieku 4-6 lat
Czwartek, 16 czerwca, godz. 17:30
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
Bilety w cenie 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Kwidzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.