Kinowe południe dla najmłodszych w Kinie BODO – rozdajemy zaproszenia!

Łódź, ul. Rewolucji 1905 roku 78/80 mapa

sobota 25.06.2016

10 zł

Parauszek i przyjaciele - scena z filmu

Jak co tydzień w sobotę, w samo południe, Kino Bodo zaprasza na projekcje dla najmłodszej widowni. W ten weekend kolejne spotkanie z Parauszkiem i jego przyjaciółmi z lasu. Jak co tydzień, Miasto Dzieci ma dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten senas!

25.06.2016, godz. 12:00

„Parauszek i przyjaciele” – to serial w pełni realizowany w technice lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy, jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. „Parauszek i przyjaciele” to powrót do mądrej dydaktyki, podanej w sposób dostosowany do współczesnych realiów.

 

Lista odcinków:

Klucz

Parauszek wyremontował swój domek w Naszym Lesie. Z tej okazji zaprasza przyjaciół na wspólne świętowanie i przygotowuje wspaniały tort – niespodziankę. Niestety, na przyjęciu okazuje się, że w tajemniczych okolicznościach zniknął klucz do spiżarni…Ten wypadek podsuwa Lisowi i Wilkowi pewien niecny plan… Przypowieść o tym, jak brzydko jest przywłaszczać sobie cudzą własność.

 

Nocny Bohater

W Naszym Lesie zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy: ktoś nocą pomaga jego mieszkańcom. Przyjaciele zastanawiają się, któż może być nocnym bohaterem. Sytuację postanawia wykorzystać Lis Fredek i z pomocą Wilka ogłasza, że to właśnie on. Kłopot pojawia się dopiero wówczas, kiedy Usia naprawdę potrzebuje pomocy… Opowieść o tym, że prawdziwy bohater jest skromny i bezinteresowny. I może taki jest gdzieś wokół nas?

 

Urodzinowa przejażdżka

W dzień urodzin Parauszek zupełnie zapomina o swoim święcie, przejęty uruchomieniem nowego samochodu. O poranku przybiega do niego zrozpaczona Madzia, która zgubiła pewną szkatułkę. Wspólnie z Usią wyruszają na poszukiwania. Okazuje się, że szkatułka już ma znalazców, którzy chcą dokonać wymiany…Opowieść o tym, że dobro zawsze do nas wraca.

 

Bursztynowa wróżka

W lesie odbywa się festyn, na który każdy z przyjaciół przygotowuje coś specjalnego. Lis z Wilkiem urządzają stanowisko magiczne, którego główną atrakcją jest automat przepowiadający przyszłość – bursztynowa wróżka. Automat nie działa jednak samodzielnie. Bursztynową wróżkę obsługuje tak naprawdę siedzący w jej wnętrzu Wilk, który z pomocą Lisa „przepowiada” przyjaciołom ich przyszłość, daje rady i odpowiada na różne pytania. Mieszkańcy lasu łatwo nabierają się na kłamstwa Wilka, oddając mu w zamian słodycze i przysmaki. Usypia to czujność magików, którzy zaczynają być coraz bardziej pazerni i nieostrożni. W końcu przyjaciele nabierają podejrzeń i kłamstwo zostaje odkryte. Parauszek z przyjaciółmi postanawiają dać nauczkę oszustom. Przenoszą zamkniętych w bursztynowej wróżce Lisa i Wilka na łódź, udając, że chcą spuścić zepsuty ich zdaniem automat z nurtem rzeki. Przerażeni fałszywi magicy w końcu wydostają się z automatu, a mieszkańcy lasu nakazują im oddać wszystkie wyłudzone smakołyki. Lis i Wilk przekonują się na własnej skórze, że kłamstwo ma krótkie nogi.

 

Konkurs piosenki

Zbliża się konkurs piosenkarski. wszyscy przygotowują się do wstępów, szlifując głosy i repertuar. Nagrodą za wygraną jest złota statuetka słowika. Sroka strasznie fałszuje, ale zrobi wszystko, żeby wygrać. Idzie podpatrzeć jakie postępy robi konkurencja. Okazuje się, że Usia pięknie śpiewa. Sroka szuka cudownego eliksiru na poprawę głosu. Lis czując dobry interes i zdradza jej w sekrecie sposób na cudowny głos. Trzeba zakopać szkatułkę z kosztownościami o północy pod starą wieżą. Do rana wyrośnie z niej roślina, której napar w cudowny sposób zmieni głos Sroki. Łatwowierna Sroka zakopuje szkatułkę. Lis zabiera pieniądz i sadzi w jego miejsce pokrzywę. W dzień konkursu Sroka wypija napar i skrzeczy jeszcze gorzej. Odbywa się konkurs. Sroka za kotarą chowa adapter i śpiewa z playbacku. Płyta zacina się. Usia ukryta za kotarą ratuje Srokę przed wygwizdaniem, śpiewając dalszą część piosenki. Sroka wygrywa konkurs, ale oddaje nagrodę Usi.

 

UWAGA, ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!!!

JAK ZDOBYĆ PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA TEN SEANS?

WYSTARCZY NAPISAĆ MAILA NA ADRES karolina@miastodzieci.pl z hasłem PARAUSZEK i… liczyć na szczęście w losowaniu!
Losowanie odbędzie się w piątek o 12.00.

http://kinobodo.pl/ 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmprzyroda

Zobacz także