Kinolub – piknik filmowy w kinie Paradox

Kino Paradox na ul. Krupniczej mapa

niedziela 19.06.2016

Wstęp wolny

kinolub piknik

Pierwszy dzień 2. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Krakowie rozpocznie piknik filmowy w kinie Paradox.

Na najmłodszych widzów czekać będzie nie lada gratka filmowa – polska premiera bajek Czapu-Czipu (reż. Tomasz Głodek, Polska) o przygodach chłopca i jego tajemniczej czapki.  Po projekcji twórcy poprowadzą warsztaty filmowe, podczas których mali kinomani będą mogli lepiej poznać filmowych bohaterów i wcielić się w rolę filmowców.

W programie filmowym również dobre kino familijne!

Wyruszymy w baśniową podróż z Trzema braćmi (reż. Jan Svěrák, Czechy, Dania). Nie zabraknie przygód, humoru i spotkań ze znanymi baśniowymi bohaterami, takimi jak Czerwony Kapturek czy Robin Hood.  Na koniec filmowego popołudnia do Krainy grzecznych dzieci (Land of the good kids, reż. Olga Tomenko, Rosja) zabierze nas 10-letnia Sasza, która w noc sylwestrową w magiczny sposób przeniesie się do świata niezwykle zdyscyplinowanych dzieci.

Jedną z atrakcji pikniku będą warsztaty filmowe pod hasłem Co lubi Kinolub?, które poprowadzi Tomasz Jurkiewicz, reżyser filmowy oraz juror festiwalu. Uczestnicy wypróbują swoich sił aktorskich przed kamerą oraz wcielą się w role reżyserów. Warsztaty będą miały charakter otwarty. Można dołączyć w każdym momencie ich trwania, a liczba miejsc jest nieograniczona.

Miłośników łamigłówek i gier logicznych zainteresują warsztaty, które poprowadzi wydawnictwo Epideixis, zaś wszystkich kreatywnych plastyków zabawa w filmowe graffiti.

Na spragnionych odrobiny relaksu i ochłody, w kinowym ogrodzie, czekać będą wygodne leżaki oraz napoje. Od godziny 16ej, w ogrodzie, na uczestników pikniku czekać będzie Ben Lazar, redaktor Permakultura.edu.pl oraz animator w Krakowskim Ogrodzie Społecznym Krzemionki, który opowie jak dbać o naturę mieście.

PROGRAM WYDARZENIA:

13.00-14.00  Czapu, Czipu – premiera polskich bajek  dla najmłodszych, 60’ (wiek 2-6 lat)

14.30-16.00  Trzej bracia, Film, 90’ (wiek 6+ lat)

16.30-18.00  Kraina grzecznych dzieci, Film, 78’ (wiek 6+ lat)

 

13.00-18.00  Animacja poklatkowa z Czapu, Czipu

Warsztaty filmowe Co lubi Kinolub?

Filmowe graffiti w ogrodzie

Warsztaty logiczne z wydawnictwem Epideixis

Filmowe leżakowanie

Spotkanie z Benem Lazarem i naturą w mieście (od godz. 16-ej)

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/855185694585672/

…………………………………………………………………………………………………………………………………

2. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB odbędzie się w dniach 19-23 czerwca 2016 w dziewięciu miastach pięciu województw – w Krakowie, Łodzi, Kielcach, Pińczowie, Busku-Zdroju, Rybniku, Wiśniowej, Boguchwale i Zatwarnicy.

Skierowany jest do widzów w wieku 4-18 lat.

W programie wydarzenia znajdą się pokazy filmów z całego świata,  spotkania z twórcami, warsztaty filmowe i konkurs filmów amatorskich. Po projekcjach młodzi widzowie będą mieli szansę zajrzeć na drugą stronę ekranu – zadać pytanie zaproszonym filmowcom, czy stworzyć własną animację poklatkową.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 roku w obszarze edukacji filmowej młodych.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także