Kino w domu: specjalne pokazy Psotnego kotka

Centrum Sztuki Dziecka mapa

wtorek 19.05.2020 do sobota 23.05.2020

Kino w domu: specjalne pokazy Psotnego kotka

Podczas tego niezwykłego wydarzenia zanurzymy się w magiczny świat bajek z lat 60. XX wieku! Niezwykłe światy Jadwigi Kędzierzawskiej poznamy na przykładzie „Psotnego Kotka”, „Murzynka” i „Sombrero”. Wszystko to dla dzieci między 3 a 5 rokiem życia… I dla tych całkiem dorosłych!

Kiedy: 19 i 23 maja o 17:00
Gdzie: YouTube Centrum Sztuki Dziecka

A gdyby na chwilę cofnąć się w czasie i zobaczyć filmowy świat w czarno-białych barwach? Dlaczego tu wszędzie dookoła jest tak kolorowo, a tam na ekranie zupełnie inaczej? Może trzeba nadać temu wszystkiemu jeszcze więcej różnorodności? Pewnie, że można, bo przecież wszystko jest możliwe, lecz i bez niej świat w krótkometrażowych filmach Jadwigi Kędzierzawskiej jest już wypełniony gamą kolorowych przygód. Podczas seansu najmniejsi widzowie wraz z dorosłymi będą mieli okazję zanurzyć się w tycich, uroczych psotach. Jednak za małymi psotami nie kryje się jedynie zabawa – to także czas, w którym filmowi bohaterowie rozbudzają swoją ciekawość świata („Sombrero“), zadają ważne dla nich pytania („Psotny kotek“) i przeżywają swoje pierwsze tyci troski („Murzynek“), które (jakże inaczej!) kończą się zawsze dobrze.

_________

Reżyseria: Jadwiga Kędzierzawska
Scenariusz: Ryszard Brudzyński (Sombrero), Jadwiga Kędzierzawska, Jan Laskowski (Psotny Kotek), Zbigniew Lengren (Murzynek)
Muzyka: Piotr Hertel
Produkcja: Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For
Właściciel praw: FINA Wałbrzyska 3/5

Czas trwania: 30 minut
Wiek uczestników: 3-5 lat

_________

#zostanwdomu #kulturanawynos

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kino w domu: specjalne pokazy Psotnego kotka

Centrum Sztuki Dziecka

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu istnieje od 1984 roku. Jego głównym celem jest inspirowanie profesjonalnej twórczości dla dzieci i młodzieży, promocja nowych wartościowych zjawisk artystycznych, popularyzacja i wspieranie rozwoju nowych metod edukacji kulturalnej młodego pokolenia, …

Więcej

Adres:

ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań


Kontakt:

tel. 61 64 64 470
media@csdpoznan.pl
http://www.csdpoznan.pl

ZOBACZ TAKŻE:filmkoty