Kino sferyczne Planetarium w Ogrodzie Doświadczeń!

al. Pokoju 68
📅 wtorek 01.06.2021 do niedziela 20.06.2021
Kino sferyczne Planetarium w Ogrodzie Doświadczeń!
Od 1 czerwca ruszają codziennie projekcje w kinie sferycznym w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema. Kino znajduje się w namiocie sferycznym o średnicy 8 metrów. W reżimie sanitarnym liczba miejsc jest ograniczona do połowy (obecnie to 15 miejsc). Projekcje 3D i 2D odbywają się przy użyciu laserowego rzutnika z soczewką, tzw. „rybim okiem”.

W repertuarze znajduje się obecnie 5 tytułów. To filmy o różnej tematyce, skierowane do różnych grup wiekowych. Każdy z nich przekazuje wiedzę o świecie w przystępny i bardzo ciekawy sposób. Seanse odbywają się o pełnych godzinach.

Repertuar Planetarium

Od poniedziałku do piątku:
10:00 –  Przygody Rosetty i Philiae

20:00 – Na skrzydłach marzeń 3D

Opisy filmów:

Na skrzydłach marzeń 3D
Niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywamy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten spektakl jest wyjątkowym dziełem sztuki. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a roli narratora (również w wersji angielskojęzycznej) podjęła się Danuta Stenka. Film wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie!
Długość: 35 min. Grupa wiekowa: 7+, dorośli

Halo Ziemia
Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy Internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu? Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji.
Długość: 31 min. Grupa wiekowa: 7+, dorośli

Explore 3D
Mars od wieków fascynował ludzi. Niegdyś tajemniczy, wkrótce może stać się naszym drugim domem. Tę szansę zawdzięczamy ludziom takim jak Johannes Kepler – niezłomnym w dążeniu do odkrywania prawdy, ciekawym świata, nie bojącym się wyzwań. Naszym obowiązkiem jest kontynuować ich dzieło: marzyć i odkrywać!
Długość: 27 min. Grupa wiekowa: 10+, dorośli

Myszki i księżyc
Księżycowa bajka dla ciekawskich dzieci. Pomaga odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące Księżyca i wyjaśnia fakty naukowe w przyjazny sposób.
Długość: 16 min. Grupa wiekowa: 3+

Przygody Rosetty i Philae
Animowany seans opowiada o udanej misji przygotowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną, pozwalając przedstawić istotne odkrycia w mniej poważny niż zwykle sposób poprzez animację dla dzieci. Po 10 latach lotu i przebytej drodze 6,5 miliarda kilometrów przez Układ Słoneczny w 2014r. do celu swej podróży tj. komety 67P/Czuriumov-Gerasimenko dotarły sonda Rosetta oraz lądownik Philae. Rosetta badała kometę z oddali, Philae wylądował na powierzchni.
Długość: 26 min. Grupa wiekowa: 3+

Bilety do Planetarium można kupić w kasie Ogrodu Doświadczeń w cenie 8 złotych (obowiązuje także bilet wstępu do Ogrodu Doświadczeń).

Uwaga!

Kino działa w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że widzowie mogą zajmować co drugie miejsce (wyjątek stanowi opiekun z dzieckiem). Limit na jeden seans to 15 osób. Na widowni obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz zakaz jedzenia i picia.