Kino Podwórkowe PoTtrafisz

środa 01.08.2012

Pierwszy seans już w środę!
Ekran na trzepaku, projektor, filmy familijne i animowane. Do Wrzeszcza zawita wakacyjne kino, zorganizowane przez streetworkerów i mieszkańców dzielnicy. Pierwszy podwórkowy seans już w środę 1 sierpnia na podwórku między ulicami Żywiecka 4 oraz Manifestu Połanieckiego.

Ekran na trzepaku, projektor, filmy familijne i animowane – tym prostym sposobem działacze Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni" chcą zachęcić wrzeszczan do wspólnego spędzania czasu. Seanse będą odbywać się na różnych wrzeszczańskich podwórkach co tydzień – w każdą środę – przez cały sierpień. Przed każdą projekcją dzieci będą mogły pobawić się kolorową klanową chustą, będą też inne atrakcje: malowanie twarzy, bańki mydlane i mały poczęstunek.
 
Kino jest częścią długofalowego projektu PO–>TRAFISZ!, opartego na założeniu, że warto coś na ulicach miasta razem zrobić. Organizatorzy projektu chcą pokazać, że można wspólnie znaleźć coś niezwykłego, POznać ciekawych ludzi i TRAFIĆ w nowe miejsca. Odkryć na nowo najbliższą okolicę oraz jej mieszkańców. Autorzy projektu liczą, że na kino przyjdą całe rodziny. Nie tylko po to, by obejrzeć film, ale także  uczestniczyć  w przygotowaniach do projekcji. Można przynieść kilka krzeseł, własnoręcznie upieczone ciastka, pomóc w rozwieszeniu ekranu. Chodzi o to, by zrobić coś razem. Kino jest bezpłatne. O tym, gdzie będą się odbywać seanse informować będą plakaty i blog internetowy: www.wyjdziesz.blogspot.com.
 
Projekt Kino Podwórkowe PO–>TRAFISZ! dofinansowywany jest przez Urząd Miejski w Gdańsku.
 
Pedagodzy z Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni" realizujący projekt KINO PODWÓRKOWE PO–>TRAFISZ! zrealizowali już szereg projektów pedagogiki ulicy w Dolnym Wrzeszczu poprzez które, pokazują dzieciom, że w ich dzielnicy można robić coś naprawdę ciekawego. „Od kuchni" poznają lokalne instytucje, zaglądają do miejsc, które wydawały im się dotąd niedostępne, czy z założenia nieciekawe. Z KREATYWNYMI wychodzą poza utarte szlaki.
 
Więcej informacji:
Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni" kontakt:
tel.: 790441396 lub 798739529
adres email: projekt.potrafisz@gmail.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie