Kino lalek: Zwierzaki i cudaki

Kino lalek: Zwierzaki i cudaki
ND| 23.06 | g. 10:00 | sala Ziemia obiecana
Nocna zmiana, reż. Samppa Kukkonen, Finlandia 2004, 6 minut
Historia nietypowych sąsiedzkich relacji nietoperza i ptaka. Mieszkają wspólnie na tym samym drzewie, jednak mają zupełnie inne przyzwyczajenia. Nietoperz prowadzi nocny tryb życia, z kolei ptak jest bardziej aktywny za dnia. Przeszkadzają sobie nawzajem i są względem siebie bardzo złośliwi. Czy uda im się odnaleźć kompromis?

ND| 23.06 | g. 10:05 | sala Ziemia obiecana
Dżin z puszki, reż. Claude Barras, Szwajcaria 2004, 7 minut
Armand pracuje przy taśmie produkcyjnej w fabryce. Pewnego dnia otwiera puszkę z ravioli przeznaczonymi na obiad. Ku jego zaskoczeniu z puszki wylatuje dżin i obiecuje mu spełnienie dwóch jego życzeń. Po zakończonym zadaniu dżin próbuje wrócić do swojej „lampy”.

ND| 23.06 | g. 10:15 | sala Ziemia obiecana
Jeżyki w mieście, reż. Evalds Lacis, Litwa 2012, 10 minut
Do lasu zamieszkanego przez jeżyki i ich przyjaciół zaczynają sprowadzać się ludzie, a sam las zastępuje budowane przez nich miasto. Zwierzęta nie mogą odnaleźć się w nowym otoczeniu. By pozbyć się niechcianych lokatorów, postanawiają kierować się zasadami rządzącymi światem ludzi i twardymi prawami ekonomii.

ND| 23.06 | g. 10:25 | sala Ziemia obiecana
Królik i jeleń, reż. Péter Vácz, Węgry 2013, 16 minut
Królik i jeleń żyją razem szczęśliwie i beztrosko. Jeleniowi nie do końca odpowiada rzeczywistość, która go otacza – jest zbyt płaska. Nieudany eksperyment z trójwymiarem, powoduje, że przyjaciele zostają rozdzieleni. Jeleń zaczyna funkcjonować w świecie trójwymiarowym, królik pozostaje w dwuwymiarowym. Wszystko zaczyna się psuć. Czy przyjaciołom uda się znaleźć sposób, by znowu być razem?

ND| 23.06 | g. 10:40 | sala Ziemia obiecana
Dimitri w Ubuyu, reż. Agnès Lecreux , Belgia, Francja, Szwajcaria 2014, 26 minut
Dimitri, mały ptaszek z północnej Europy, ląduje na afrykańskiej równinie w Ubuyu. Każdego dnia uczy się stawiać czoła swoim lękom. Odkrywa świat pełen niespodzianek.

Wstęp
Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane od 9.30 w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

Więcej: http://nina.gov.pl/wydarzenia/zwierzaki-i-cudaki-kino-lalek/