UD

Targ Węglowy
📅 sobota 01.07.2023
Kierunek: Ziemia. Bezpłatny spektakl na Targu Węglowym
Kosmitka Lilla, weteranka gier surwiwalowych, jej syn Lang i ich zwierzak domowy slime Kenny biorą udział w Kosmicznym Show Surwiwalowym „Kierunek: Planeta”. Maszyna losująca wysyła ich na Ziemię. Czy uda im się przetrwać i zebrać wszystkie trofea? Jakie przygody ich czekają?

Spektakl w atrakcyjny, artystyczny sposób porusza tematy ekologiczne, a wraz z towarzyszącym mu działaniem edukacyjnym zachęca do codziennego, rzetelnego dbania o przyszłość planety. Jednym z takich działań jest odpowiedzialna i świadoma segregacja odpadów, której uczą się uczestnicy.

Spektakl powstał w ramach projektu współpracy Teatr Miniatura w Wydziałem Gospodarki Komunalnej gdańskiego Urzędu Miasta

Projekt został sfinansowany ze środków Miasta Gdańska na rzecz edukacji ekologicznej i nauki odpowiedzialnego postępowania z odpadami

Spektakl jest pokazywany bezpłatnie w ramach Festiwalu Czyste Miasto Gdańsk, który odbędzie się 1 lipca 2023 w godz. 11.00-18.00 na Targu Węglowym w Gdańsku.

FESTIWAL CZYSTE MIASTO GDAŃSK to ekologiczne wydarzenie plenerowe z udziałem jednostek miejskich oraz zaproszonych gości realizujących swoje działania, projekty i kampanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego, gospodarowania odpadami komunalnymi jak i aktywnego i zdrowego stylu życia w idei less waste!

W programie cała masa atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników wydarzenia. Zaprezentowany zostanie tu cały wachlarz ekologicznych warsztatów, porad dla domu i biznesu oraz pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczących sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów oraz świadomego i odpowiedzialnego postępowania z tymi, które już powstały.