Kierunek: Księżyc! w kinach od 2 grudnia. Mamy zaproszenia!

piątek 02.12.2022

Kierunek: Księżyc!

Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc.

Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

Uwaga!

Z okazji premiery filmu Kierunek: Księżyc! Miasto Dzieci zaprasza do zabawy, w której mogą Państwo zdobyć dwuosobowe zaproszenia na film do kina Cinema City w wybranym mieście!  Czeka na Was 25 dwuosobowych zaproszeń do wykorzystania w dniach 2 – 15 grudnia.

Jak zdobyć  zaproszenie? Sprawdźcie TUTAJ

Magiczna, tajemnicza podróż

Niemiecki klasyczny utwór dziecięcej fantastyki, od lat czytany i podziwiany za naszą zachodnią granicą, już po raz trzeci trafia na duży ekran. Autorem opowieści o Piotrku i jego niezwykłej wyprawie był  Gerdt Bernhard von Bassewitz-Hohenluckow (urodzony 4.01.1878 w Allewind, zmarły 6.02.1923 w Berlinie), który w pamięci potomnych zapisał się przede wszystkim jako twórca baśni scenicznej „Peterchens Mondfahrt” („Wyprawa Piotrusia na Księżyc”) z 1912 roku i jej wersji prozatorskiej z roku 1915.

Kierunek: Księżyc!

 

Magia po raz trzeci

Baśń była dwukrotnie ekranizowana – w 1959 roku powstał czarno-biały pełnometrażowy film telewizyjny sieci ARD w reżyserii Gerharda F. Heringa, do dziś ceniony i wznawiany, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. W 1990 roku nakręcono pełnometrażowy film animowany „Wyprawa Piotrusia na Księżyc” Wolfganga Urchsa. Fabułę wzbogacono o specjalnie napisane piosenki z muzyką wielce popularnego saksofonisty i twórcy muzyki filmowej (serial „Tatort”, „Okręt”) Klausa Doldingera.
Na podstawie tej wersji powstał serial „Piotruś w krainie czarów, czyli podróż fantastyczna” („Peterchens Mondfahrt” / „Peter in Magicland: A Fantastic Journey”, 1997) – pięcioodcinkowy niemiecki miniserial animowany. W Polsce nadawany był w TVP1 w sobotniej Wieczorynce od 31 stycznia do 28 lutego 1998 roku . Kolejna wersja powstała w zeszłym roku jako komputerowy film animowany. Do jego realizacji reżyser irańskiego pochodzenia Ali Samadi Ahadi, ceniony zwłaszcza jako dokumentalista oraz twórca znanego doskonale i u nas cyklu filmów familijnych o Pettsonie i jego kocie Findusie, przygotowywał się przez kilka lat. Jak twierdzi, był zafascynowany literackim oryginałem oraz ilustracjami Baluschka.

Czarodziejska opowieść o kosmicznej przygodzie – „Kierunek: Księżyc!”, na ekrany trafi już 2 grudnia. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy głosy znakomitych polskich aktorów. W prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się między innymi Cezary Pazura i Katarzyna Cichopek.

Zobacz zwiastun

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie