Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Etnograficznym we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku ul. Słowackiego 1a 87-800 Włocławek mapa

niedziela 13.03.2016

3 zł

Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Etnograficznym we Włocławku

W dniu 13 marca br. (niedziela), między godziną 10.00 a 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbędzie się XII kiermasz wielkanocny. Celem imprezy jest umożliwienie jej uczestnikom kontaktu z tradycją wielkanocną m.in. przy okazji zakupów unikatowych ozdób świątecznych i żywności z gospodarstw ekologicznych. Wśród ponad 60 wystawców znajdą się twórcy ludowi należący do Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek i Łowicz oraz ludzie, dla których pasją i sposobem na życie jest zajmowanie się rękodziełem artystycznym.

Wszystkie ozdoby ich autorstwa cechuje to, że są zrobione ręcznie, co wiąże się z dużym wkładem pracy włożonym w ich wykonanie.

Na stoiskach pojawią się ozdoby kojarzone ze Świętami Wielkiej Nocy, np. pisanki – grawerowane, malowane, robione na szydełku, oklejane różnymi materiałami; palemki – z gałązek wierzby z baziami, borówką, barwinkiem, bukszpanem, suszonych roślin, bibuły i wstążek. Będą baranki z masy solnej, ciasta chlebowego, ceramiki, drewna; koszyczki do święconki z wikliny, słomy, papieru; serwetki do koszyczków, kartki świąteczne, ozdoby na stół i do dekoracji okien.

Kolekcjonerzy niepowtarzalnych przedmiotów mogą liczyć na kramy z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, plecionkarskimi, rzeźbami świątków, aniołów, haftowanymi i szydełkowymi obrusami, biżuterią, torbami, kosmetykami, zabawkami.

Czym byłby jednak kiermasz bez wielkanocnych smakołyków? O tradycyjne wypieki, przetwory, miody, sery, chleby, wędliny, oleje, kawy i herbaty zadbają wytwórcy swojskiego i ekologicznego jadła.
Ponadto w świąteczny nastrój wprowadzą nas warsztaty plastyczne dla dzieci oraz wystawa pt. „Symbole Wielkanocy”, na której zaprezentowane zostaną klasyczne i współczesne rekwizyty świąteczne (czynna od kiermaszu do drugiego dnia świąt). Uczestnicy imprezy będą mogli również zwiedzić wystawę czasową „Zapomniany świat. Olędrzy w krajobrazie i kulturze”.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ – 3 zł (Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Słowackiego 1a
87-800 Włocławek


Kontakt:

(0*54) 232 36 25
http://www.muzeum.wloclawek.pl/pl/index.php

 
 

Polecamy