Kiedy przydaje się NNW Dziecka? NNW Dziecka nie tylko w szkole

poniedziałek 06.09.2021 do środa 15.09.2021

Kiedy przydaje się NNW Dziecka? NNW Dziecka nie tylko w szkole

Wrzesień to intensywny czas zarówno dla dzieci jak i rodziców. Dzieciaki po 2 miesiącach wakacji z powrotem muszą się przestawić na „tryb szkolny”, a rodzice w związku z tym muszą załatwić pełno formalności i zadbać o szkolną wyprawkę. W natłoku obowiązków ubezpieczenie NNW często spada na drugi plan jako temat, który trzeba jak najszybciej odhaczyć z listy. Na szczęście w minionych miesiącach statystyki pokazują, że coraz częściej rodzice decydują się na indywidulane ubezpieczenie NNW, rezygnując z ubezpieczenia dzieci w szkole.

Dużo osób błędnie kojarzy NNW dziecka z ubezpieczeniem szkolnym, które (jak nazwa wskazuje) ma na celu chronić dzieci w murach szkoły. Jednak NNWDziecka to ubezpieczenie o większych możliwościach i dużo szerszym zakresie. Dobre ubezpieczenie NNW dla dzieci obejmuje zdarzenia, które mogły mieć miejsce na całym świecie i zwraca koszty leczenia w Polsce. Działa przez cały rok trwania polisy, bez względu na to czy są wakacje czy rok szkolny. Dodatkowo takie ubezpieczenie mogą posiadać nawet dzieci, które są zbyt małe by uczęszczać do szkoły lub przedszkola – w NNWDziecka można ubezpieczyć nawet kilkudniowe noworodki.

nauczycielka z dziećmi

Głównym zadaniem ubezpieczenia NNW Dziecka jest ochrona przed finansowymi konsekwencjami w razie wypadku dziecka. Takie ubezpieczenie powinno pokryć koszty leczenia, rehabilitacji czy zakupu sprzętu medycznego. Oprócz tych podstawowych zdarzeń, w zakresie NNWDziecka jest wiele więcej, np. pomoc psychologa, zwrot kosztów korepetycji czy pomoc informatyczna w instalowaniu ochrony rodzicielskiej na telefonie i komputerze dziecka.

Kupując ubezpieczenie NNW dla dziecka warto skupić się na procencie uszczerbku na zdrowiu. Widoczna na polisie maksymalna suma ubezpieczenia to kwota, którą przyznaje się w razie śmierci dziecka. Wybierając pakiet powinniśmy skupić się jednak na wypadkach, które przydarzają się dzieciom najczęściej, czyli przykładowo złamania. Za takie uszczerbki przysługuje dany procent z maksymalnej sumy ubezpieczenia i ten procent powinien nas najbardziej interesować. W większości ofert jest on wyszczególniony oraz można znaleźć te informacje w OWU. Na przykładzie NNWDziecka, w pakiecie za 75 zł za uszczerbek do 10% przysługuje 400 zł za 1% uszczerbku. Jeśli dziecko złamie kość przedramienia u prawej ręki otrzyma 1200 zł odszkodowania, ponieważ złamanie tej części ciała w OWU określone jest jako 3% uszczerbku.

Ubezpieczenie NNW Dziecka to bardzo szeroki zakres, ale istnieje kilka najważniejszych elementów, a które warto zwrócić uwagę. Dobre ubezpieczenie powinno wypłacać świadczenia za pobyt w szpitalu i pokrywać koszty leczenia. W NNWDziecka maksymalna suma dziennego świadczenia szpitalnego z tytułu choroby to 2000 zł w ciągu roku. Natomiast koszty leczenia i rehabilitacji to osobno po 8 000 zł, czyli na cały proces powrotu do zdrowia można uzyskać aż 16 000 zł.

Dzieci potrzebują dużo ruchu, a wiele z nich uwielbia uprawiać swoje ukochane sporty. Warto zakupić dziecku ubezpieczenie, które będzie je chronić także w trakcie realizowania swoich marzeń i pasji. Zakres NNWDziecka obejmuje większość popularnych sportów, w tym te drużynowe, a nawet niektóre sporty walki np. karate, judo, taekwondo. Popularna wśród dzieci jazda konna również jest w zakresie ubezpieczenia. NNWDziecka chroni dzieci na zajęciach pozalekcyjnych, a także jeśli uczęszczają na treningi w klubie sportowym.

dwie dziewczynki z plecakami przechodza przez pasy w drodze do szkoły

W ostatnich miesiącach ważnym wyznacznikiem w wyborze ubezpieczenia NNW jest leczenie COVID-19 w zakresie. W ubezpieczeniu NNWDziecka hospitalizacja z powodu zachorowania na koronawirusa nie jest żadnym wykluczeniem i za pobyt w szpitalu z tego tytułu jak najbardziej przysługuje odszkodowanie.

Dobre ubezpieczenie NNW zapewni realną pomoc finansową, dlatego nie warto traktować go jako jednej z wielu rzeczy do odhaczenia na liście. Wybierając NNW nie kieruj się wyłącznie wysokością składki, ale także zakresem i sumą ubezpieczenia. Pamiętaj, że ubezpieczenie NNW chroni dziecko bez względu na to, gdzie się znajduje – poza szkołą, na wakacjach i wtedy, gdy lekcje znów będą prowadzone w trybie zdalnym. Mimo że ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, ani nie uchroni przed wypadkiem, to wciąż posiadanie dodatkowego wsparcia może okazać się nieocenione w obliczu długiego i kosztownego leczenia. Ubezpieczenie NNWDziecka kupisz nie wychodząc z domu, całkowicie online – wystarczy poświęcić chwilę, a dziecko będzie posiadało odpowiednią ochronę.

 

Materiał promocyjny

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:poradyzdrowie