Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń po raz trzeci we Wrocławiu

Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin", Stanisława Dubois, Wrocław mapa

sobota 26.11.2016

kids design space Wrocław

Fundacja OPEN MIND zaprasza małych mieszkańców Wrocławia do udziału w trzeciej edycji niezwykłego projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”. Po raz trzeci dzieciaki wezmą udział w bezpłatnych, interdyscyplinarnych warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych polskich designerów.

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” otworzy najmłodszym drogę do fachowej edukacji artystycznej i estetycznej. Dzieciaki spotkają się z zawodowymi ilustratorami, architektami, designerami, ceramikami czy rzemieślnikami.

Projektanci, przekazując swoją fachowa wiedzę, stopniowo przybliżą dzieciom pojęcia ze świata designu, sztuki, architektury, rzemiosła, stając się jednocześnie dla młodych inspiratorem, partnerem do dyskusji i współdziałania. Później nastąpi niestandardowa zamiana ról – to dzieci staną się designerami i wspólnie zaprojektują w pełni użytkowe przedmioty. Z kolei profesjonaliści, zainspirowani pomysłami młodych twórców, przetworzą powstałe projekty w produkty.

Warsztaty oraz spotkania skierowane są do dzieci w wieku od 7-18 lat. Podczas czterech etapów programu – DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE, REALIZACJA i WYSTAWA – dzieciaki przejdą przez cały proces tworzenia – od pomysłu do produktu. Zostaną tym samym wprowadzone w tajniki projektowania. Zobaczą, że wszystko, od przedmiotu po budynek, zostało wcześniej zaprojektowane.

W tym roku w projekt zaangażowali się:

Kalina Bańka / Katarzyna Bogucka / Grynasz Studio / Pani Jurek / Wiktoria Lenart / Karina Marusińska / Iza Rutkowska / Barbara Śniegula / Witamina D / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej – Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik

Najbliższe zajęcia:

W co ubrać jedzenie? – warsztaty projektowe dla dzieci

Termin: 26 listopada 2016 (SOBOTA)

Godzina: 11:00-16:00

Etap: KREOWANIE

Grupa tematyczna: DESIGN

Wiek dzieci: 7-10 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Organizator: Fundacja Open Mind & CRZ Krzywy Komin

Zajęcia bezpłatne!

Żeby lepiej się poznać, na początek porozmawiamy o naszych ulubionych potrawach, które chętnie jemy na drugie śniadanie. Dowiemy się również co nieco o kulturze jedzenia i zdrowych potrawach. Zdrowe też może być pyszne oraz ciekawe! Teraz przejdziemy już do konkretów! Przyjrzymy się różnym składnikom przekąsek – warzywom, owocom, orzechom czy kaszom. Zastanowimy się, czy są zdrowe, czy dają nam dużo energii,  a także jakie pyszności można z nich wyczarować. Wiadomo, że jemy również oczami, dlatego zaprojektujemy idealne pojemniki na drugie śniadanie! Z pomocą projektantów z Grynasz Studio wspólnie stworzymy makiety z kartonu, papierów i plasteliny. Warsztaty zakończymy prezentacjami naszych koncepcji.

 Budujemy karmniki dla ptaków z Fathers – warsztaty dla dzieci i ojców

Termin: 10 grudnia 2016 (SOBOTA)

Godzina: 11:00-13:00

Magazyn Fathers oraz ,,KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” zapraszają małych majsterkowiczów wraz z ojcami na warsztaty „BUDUJEMY KARMNIKI DLA PTAKÓW”!

Robi się coraz zimniej, a wrocławskie ptaszki potrzebują dokarmiania. W ramach warsztatów dzieci z ojcami własnoręcznie wykonają mini karmniki. Warsztaty poprzedzi prezentacja ornitolożki pasjonatki, która opowie o tym, jak dokarmiać, ale nie przekarmiać, ptaki zimą. Zaprezentuje też gatunki z jakimi możemy się spotkać w mieście. Z kolei prowadząca warsztaty, udzieli niezbędnych informacji dotyczących cech dobrego karmnika. Do zobaczenia!

 

Więcej informacji o projekcie i zapisy na www.kidsdesignspace.pl i www.krzywykomin.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ORGANIZATOR:

Fundacja OPEN MIND – organizacja non-profit, została założona przez grono entuzjastów designu i sztuki. Celem Fundacji jest wspieranie kreatywności i autorskich projektów, których celem jest rozwój, wynalazczości i innowacyjności. Działa pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzynarodowo i miedzypokoleniowo. Idea przewodnia Fundacji jest dialog służący poszukiwaniu nowych rozwiązań i promocja dobrych pomysłów. Cenimy sobie nietuzinkowe pomysły, entuzjazm oraz odwagę w dążeniu do celu. Wiedza to nasza pasja, a jej sprawdzanie w praktyce to niewyczerpane źródło satysfakcji.

WSPÓŁORGANIZATOR:

CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

PATRONAT HONOROWY:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia

PATRON:

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

PARTNERZY:

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Muzeum Współczesne Wrocław, Pawilon Czterech Kopuł Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Galeria NADO, FAM FARA,

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty