Akademia tańca
Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek. Premiera

📅 sobota 21.11.2015
Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek. Premiera

Przygody wróbelka Stasia to bajka dla dzieci osnuta wokół łódzkiej historii, ale i pełna perypetii podróż po mieście. Staś to nasz bajkowy łodzianin, którego wypatrzyliśmy w listowiu łódzkich parków i na dachu naszego Ośrodka. Jest potomkiem pokoleń wróbli, które przez lata towarzyszyły miejskim wydarzeniom, czasami stając się ich mimowolnymi uczestnikami. Prababcia Stasia, Lucyna, widziała jak powstają łódzkie gazety, pradziadek Stanisław o mało nie przypłacił własnymi piórami przejazdu pierwszego w mieście tramwaju. To mali bohaterowie historii miasta, tak jak jej częścią jest każdy, mały czy duży łodzianin.

Książce patronuje Prezydent Miasta Łodzi, a dofinansowało ją Muzeum Historii Polski w Warszawie. Przygody wróbla Stasia dostępne na stronie internetowej oraz w Ośrodku Kultury Górna.

www.staswrobelek.pl
www.gorna.pl