Akademia tańca
Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek. Pobierz bezpłatny egzemplarz

📅 sobota 21.11.2015 do niedziela 20.12.2015
Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek. Pobierz bezpłatny egzemplarz

Jest potomkiem pokoleń wróbli, które przez lata towarzyszyły miejskim wydarzeniom, czasami stając się ich mimowolnymi uczestnikami. Prababcia Stasia, Lucyna, widziała jak powstają łódzkie gazety, pradziadek Stanisław o mało nie przypłacił własnymi piórami przejazdu pierwszego w mieście tramwaju. To mali bohaterowie historii miasta, tak jak jej częścią jest każdy, mały czy duży łodzianin.

Ilustrowana książeczka dla dzieci to bajkowo-literacka wycieczka po wybranych miejscach Łodzi, której przewodnikiem jest fikcyjny bohater – miejski wróbelek Staś. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzenie wśród dzieci zaciekawienie historią Łodzi i bliższe poznanie dziejów miasta.

Książkę wydana została przez Ośrodek Kultury Górna w 1000 bezpłatnych egzemplarzy. Młodym czytelnikom – a tym samym ich rodzicom i nauczycielom – udostępniamy elektroniczną wersję tej opowieść osnutą wokół historycznej Łodzi.

Publikacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".

Szczegóły i książka do pobrania:
www.staswrobelek.pl
www.gorna.pl