Kartka, ołówek i…. rower! Cykl „Podróże ze szkicownikiem” w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 mapa

czwartek 09.06.2016

Kartka, ołówek i.. rower!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” ma propozycję, która łączy pasje sportową z artystyczną. Chodzi o jazdę na rowerze i tworzenie prac plastycznych w naturze, w czasie postoju, czyli cykl „Podróże ze szkicownikiem”.

– Akcja skierowana jest do każdej osoby, która lubi aktywność fizyczną i artystyczną, bo jest to  okazja do wyruszenia rowerem w drogę, by podziwiać widoki i szukać inspiracji twórczych w plenerze – zachęca organizatorka akcji Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki w CSE „Światowid”.

Najbliższa taka wyprawa odbędzie się 9 czerwca (czwartek). Uczestnicy rowerowo-artystycznych podróży spotkają się o godz. 9.00 przed Centrum  Spotkań Europejskich „Światowid” przy pl. Jagiellończyka i wybiorą się w trasę przez Park Kajki i osiedle „Nad Jarem”, deptakiem wzdłuż Bielan do Jeziora Goplenica, zwanego dawniej jeziorem Skąpiec-Geizhals. Trasa wieść będzie także początkiem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo – wzdłuż malowniczego potoku Kumiela (Dzikuska), przez Jagodnik do jezior położonych w Jeleniej Dolinie – jeziora Starego i Martwego.

– Po drodze będziemy zatrzymywać się, aby szkicować naturę węglem, ołówkiem, piórkiem, pastelą lub malować  akwarelą, będzie można  zrobić interesujące zdjęcie – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Aby podróż przebiegała bezpiecznie  będą z nami nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr. 23 w Elblągu, Panie Małgorzata Cieślik i Małgorzata Zielińska.

Podróżującym ze szkicownikiem nie zabraknie inspirujących motywów, bo okoliczne lasy obfitują w ciekawe obiekty, takie jak mosty, jeziora, kamienie. To miejsca, które zobaczyć będzie można z innej, czasem bliższej, czasem dalszej perspektywy.

– Będziemy obserwować naturę  i tworzyć  w plenerze – mówi instruktorka. – To świetny  relaks i bardzo dobre ćwiczenie plastyczne, połączenie wielu aktywności.
Udział w „Podróżach ze szkicownikiem” jest bezpłatny, materiały do tworzenia zapewnia organizator. Szczegółowe informacje i zapisy przyjmowane są do 8 czerwca telefonicznie pod numerem 55 611-20-64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kartka, ołówek i…. rower! Cykl „Podróże ze szkicownikiem” w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:rowerrysunek

Zobacz także