Karmelek w Teatrze Groteska
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Karmelek w Teatrze Groteska

Teatr Groteska
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
Karmelek w Teatrze Groteska
Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym mógłby się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura i Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszamy Cię do teatru.

Zapraszamy do najmniejszego gospodarstwa na świecie, gdzie mieszkają same pożyteczne zwierzątka, a także piesek o imieniu Karmelek. Każde z nich posiada swój unikalny talent, który czyni je przydatnymi – z wyjątkiem Karmelka. Ale i on nie chce być gorszy od reszty, przecież i on chce się czuć potrzebny. Tylko do czego mógłby się nadawać? Ta zagwozdka dokucza mu jak pchła w futerku, nie dając spokoju Karmelkowi. Dlatego pomóżmy mu i razem odkryjmy tę zagadkę.

Karmelek
Marta Guśniowska
Reżyseria: Pavlína Oklešteková (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku)
Oprawa scenograficzna: Julia Skrzyńska
Konsultacje muzyczne: Andrzej Jenő Kaczmarczyk, Jacek Stankiewicz

Występują:
Julia Dyga (gościnnie)
Katarzyna Kopczyk
Jakub Popławski

18 maja 2024, godz. 13.30

Bilety dostępne są on-line oraz w kasie teatru – wstęp 10 zł.

Spektakl dla widzów od 3 lat.

Pavlína Oklešteková – reżyserka czytania performatywnego

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Po czytaniu zapraszamy najmłodszych widzów na warsztaty teatralne. Dzieci będą działały na scenie, rodzice zaś pomogą im w przygotowaniach.

Kuku-stuku, kuku-ryku – Karmelek ćwiczy, jak być przydatnym w Zagrodzie. Chce być jak Kogut, który ma bardzo ważne zadanie: obudzić wszystkich rano; albo jak Krowa, która daje mleko. Kim może zostać taki mały piesek i jakie ma talenty? Pomożemy mu je znaleźć!
Warsztaty potrwają 45 minut.

W partnerstwie z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zapraszamy zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych na serię czytań performatywnych najnowszej i najciekawszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. Zależy Nam, by zapoznawać widzów i sympatyków Teatru Groteska z twórczością uznanych dramatopisarek oraz dramatopisarzy z kraju i ze świata. Chcemy pokazywać, że teatr dla młodszych odbiorców nie kończy się na znanych wszystkim i po wielokroć powtarzanych utworach, których podstawą są bajki i baśnie.

Równocześnie czytaniami performatywnymi pragniemy wskazywać nowe trendy dramaturgiczne. Czytania przygotowywane będą przez znakomitych aktorów Teatru Groteska, a partnerować im będą młodzi twórcy, w tym adepci kierunków aktorskiego i reżyserskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filii we Wrocławiu – czyli przyszli artyści teatru lalek.

603 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent