Karin Stanek – dziewczyna z Bytomia. Spacer i spotkanie muzyczne

Piłsudskiego 24A mapa

niedziela 27.09.2020

Karin Stanek – dziewczyna z Bytomia. Spacer i spotkanie muzyczne

Karin Stanek jedna z największych gwiazd muzycznych drugiej dekady XX wieku. Hity takie jak „Chłopiec z gitarą”, „Malowana lala” czy też „Jedziemy autostopem” znają całe pokolenia, jej piosenki na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki.

W niedzielę, 27 września 2020, o godzinie 14:00 zapraszamy na wspólną podróż śladami Karin Stanek po Bytomiu. Na niezwykły spacer wyruszmy spod Wydziału Teatru Tańca (ul. Piłsudskiego 24A, Bytom). Co należy z sobą zabrać? Telefon typu smartfon + słuchawki, a w razie niepogody parasol. Spacer poprowadzi Bartosz Goździkowski, twórca audiobooka o Karin Stanek pt. „Wędrowny Nieznajomy”. Finał spaceru odbędzie się na Placu Karin Stanek, gdzie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz usłyszymy o historii placu imienia tej wielkiej piosenkarki. Po spacerze zapraszamy na spotkanie muzyczne oraz słodki poczęstunek do budynku Bytomskiego Centrum Kultury – usłyszymy nieznane dotąd utwory skomponowane przez Karin Stanek. Spotkanie poprowadzi przyjaciel i propagator twórczości Karin Stanek, Stefan Papierowski. Spacer oraz spotkanie potrwają ok. 2 godziny.

ZAPISY: Ze względu na COVID ilość miejsc na spacerze oraz spotkaniu jest ograniczona. Zapisy prowadzi rzecznik prasowy: Małgorzata Kamińska, telefon: 32/ 389 31 09 w.116; email: m.kaminska@becek.pl.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Bytom w ramach projektu „HER I HIS-STORY. Cykl spotkań historyczno-kulturalnych”.
Organizator spotkania: Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, współorganizator: Bytomskie Centrum Kultury.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie