Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki 2012

sobota 25.08.2012 do niedziela 26.08.2012

Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki 2012 – to już szósta edycja projektu. Karawana odwiedzi sześć miejscowości w województwie mazowieckim, w których realizowany będzie program artystyczny z udziałem mieszkańców: działania edukacyjne i animacje artystyczne oraz spektakle teatralne. To projekt umożliwiający społecznościom lokalnym województwa mazowieckiego aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego.

Dzień Karawany rozpoczyna się paradą ulicami miasta, w której artyści i animatorzy prowadzą mieszkańców – uczestników do miejsca prezentacji, gdzie czekają na nich dwa zdarzenia – spektakle teatrów profesjonalnych: jeden dla dzieci, drugi dla widzów dorosłych, wzbogacone rodzinnymi akcjami animacyjnymi. Jest to również okazja do przedstawienia lokalnych dokonań artystycznych.

Organizatorzy, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy ze Stowarzyszeniem Scena 96 i ośrodkami kultury z województwa mazowieckiego, postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem oraz działaniami o charakterze parateatralnym i plastycznym, które wyzwalają wyobraźnię, zdolności twórcze, stanowią także ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.

Projekt Karawana rozpoczyna się trzydniowymi warsztatami dla młodzieży przygotowującymi ich do parady ulicami miasta.

Spektaklom dla najmłodszych za każdym razem towarzyszy 2-godzinna akcja animacyjna. Dzieci, młodzież i rodzice są inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy biorą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, elementów scenografii, a następnie prezentują je na scenie lub w plenerze. Przygotowywane scenki nawiązują do wcześniej obejrzanych spektakli, mogą też stanowić ich rozwinięcie lub uzupełnienie. Dla małych zespołów pracujących pod okiem doświadczonych animatorów (aktorów grających w spektaklu) przewidziane są drobne upominki. Udział w prezentacjach jest całkowicie bezpłatny.

W tegorocznej edycji projektu udział wezmą profesjonalne teatry dla dzieci, takie jak Teatr Bajlandia, Teatr Łątka, Teatr Promyk, które wprowadzą najmłodszych widzów w świat marzeń i wyobraźni. Wieczorne przeżycia teatralne zapewni Teatr Akt, gwarantujący wspaniałą zabawę z teatrem dla całej rodziny.


Program Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki 2012

Program dla Kadzidła i Myszyńca:
7 lipca – Kadzidło, Zagroda Kurpiowska, ul. Trasa Mazurska 2
8 lipca – Myszyniec, Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu

godz. 17.00 – Parada Ognia
godz. 18.00 – Czerwony Kapturek Teatr Bajlandia (spektakl dla najmłodszych)
godz. 19.00 – rodzinne animacje teatralne
godz. 21.00 – Płonące laski 4 Teatr Akt (spektakl rodzinny)

Program dla Sadownego i Węgrowa:
4 sierpnia – Sadowne, boisko szkolne, ul. T. Kościuszki 74
5 sierpnia – Węgrów, Rynek Mariacki:

godz. 17.00 – Parada Wody
godz. 18.00 – Calineczka Teatr Łątka (spektakl dla najmłodszych)
godz. 19.00 – rodzinne animacje teatralne
godz. 21.00 – Płonące laski 4 Teatr Akt (spektakl rodzinny)

Program dla Sannik i Łącka
25 sierpnia – Sanniki, gminne boisko sportowe,
26 sierpnia – Łąck boisko za Urzędem Gminy Łąck ul. Gostynińska 2:

godz. 18.00 – Recepta na odwagę Teatr Promyk (spektakl dla najmłodszych)
godz. 19.00 – rodzinne animacje teatralne
godz. 21.00 – In Blue Teatr Akt (spektakl rodzinny)


 

Organizatorzy: MCKiS, Stowarzyszenie Scena 96
Współorganizatorzy: Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Mieczysława Mieszki w Kadzidle,  Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu,  Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem,  Węgrowski Ośrodek Kultury,  Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie