Weleda
Weleda Baby

Kąpiel w dźwięku mis, dzwonków i gongów. Warsztaty dla dzieci

DK Kadr
🗺 mapa
📅 sobota 21.10.2023
🎫 20zł
Kąpiel w dźwięku mis, dzwonków i gongów. Warsztaty dla dzieci
Sesja w organicznym, łagodnym dźwięku mis i gongów to świetna zabawa. Umożliwia uczestnikom eksperymentowanie i stanowi wsparcie w procesie rozwoju i nauki.

Dzieci mają możliwość poznania instrumentów i żywego kontaktu z nimi oraz z ich dźwiękiem, tworzenia i odbierania brzmień i ich wibracji – indywidualnie i wspólnie, przebywania w atmosferze szacunku, otwartości, empatii, spokoju i łagodności, nabywania umiejętności porządkowania przeżyć.

Uczestnicy zaznajamiają się z instrumentami, ich pochodzeniem, historią i działaniem, poznają brzmienia, ich jakość, różnorodność i zależności, doświadczają wpływu fal dźwiękowych. Korzystają również z kończącej spotkanie piętnastominutowej relaksacji z narracją.

Mogą wymieniać, opisywać i wymieniać wrażenia.

Zajęcia pozwalają dzieciom wyciszyć się, by mogły efektywniej korzystać z późniejszych aktywności, rozwijają zdolność koncentracji i empatię, umożliwiają poprawę integracji sensorycznej, motoryki małej, koordynacji słuchowo-ruchowej oraz orientacji kierunkowej, rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, mogą niwelować kłopoty ze snem.

Podczas zajęć dzieci mogą budować swoją uważność, wyczulenie na bycie tu i teraz oraz czucie ciała. Mają też okazję przebywać w wartościowym dźwięku, który wzmacnia i rozwija cechy osobowości, kreuje wyrażanie samego siebie.

Warto mieć wygodne ubranie odpowiednio dobrane do temperatury otoczenia, wziąć matę, kocyk, ulubioną poduszeczkę, maskotkę.

Kto będzie czuwał nad przestrzenią dźwięku?

Joanna Romaniuk to entuzjastka jogi i harmonijnego życia z wieloletnią praktyką własną i kilkuletnim doświadczeniem nauczycielskim, absolwentka studiów Joga i relaksacja (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie), z państwowymi dyplomami kursów masażu klasycznego oraz Mindfulness-Based Stress Reduction (Polskie Towarzystwo Mindfulness, Zuzanna Ziomecka), która swoje umiejętności pracy z dźwiękiem certyfikuje u dr Małgorzaty Kronenberger.

Warsztaty dla dzieci (6-10 lat)

godz. 10.30-11.15
instruktorka: Joanna Romaniuk
sala: 301, Powiększenie, III piętro
wstęp: 20 zł, zapisz się i zapłać online lub w recepcji DK Kadr

877 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent