Kapele Serc 2017

Nowohuckie Centrum Kultury
📅 niedziela 09.04.2017
Kapele Serc 2017
Kapele Serc to ogólnopolska akcja charytatywna zapoczątkowana w 2009 roku przez Polską Sekcję CIOFF.  Wydarzenie ma formę koncertu, z którego dochód przekazywany jest na rzecz osób znajdujących się w szczególnej potrzebie.

Z roku na rok w akcję angażuje się coraz więcej miast Polski. W 2010 z inicjatywy MLZPiT „Krakowiak” w wydarzenie włączył się także Kraków, co spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem mieszkańców. Tym samym akcja na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

Obecnie organizatorem krakowskich Kapeli Serc jest MLZPiT „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Od kilku lat zespoły  te konsekwentnie pomagają Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego (Oddział w Krakowie) , które wspiera osoby zmagające się z SM. Tak też się stanie i tym razem.

Stałym elementem wydarzenia jest koncert, który również tradycyjnie odbywa się  w Nowohuckim Centrum Kultury. Prócz zespołów będących organizatorami na scenie zawsze można zobaczyć innych wykonawców.  W ubiegłych latach wystąpili m.in. tacy artyści, jak:

• Grupa baletowa „Etiuda”
  • Zespół tańca nowoczesnego „Klips’
  • Formacja taneczna „Flesz Dance”
  • Zespół tańca irlandzkiego „Eriu”
  • Zespół Tańca Bollywoodzkiego „Moh Lena”

W trakcie wydarzenia  organizowana jest zbiórka pieniędzy do puszek, rozprowadzane są również cegiełki. Wszystkie pieniądze uzyskane z tej akcji zostaną przekazane Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego (Oddział w Krakowie).

NAZWA WYDARZENIA: Kapele Serc

DATA: 09 kwietnia 2017 r.

GODZINA: 17.00

MIEJSCE: Nowohuckie Centrum Kultury (sala teatralna)

ORGANIZATORZY: MLZPiT „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

.