UD

Kącik edukacyjny – unijna platforma dla nauczycieli, uczniów i rodziców

📅 środa 30.03.2022 do niedziela 03.04.2022
Kącik edukacyjny - unijna platforma dla nauczycieli, uczniów i rodziców
Zestaw narzędzi kącika edukacyjnego

Witamy w Kąciku edukacyjnym! Jest to bogate źródło wielojęzycznych materiałów edukacyjnych na temat UE. Są tu zeszyty ćwiczeń, filmy, konkursy, gry i informacje dla uczniów w wieku 5–18 lat, ich nauczycieli i rodziców.

Nauczyciele znajdą tu ciekawe pomysły na scenariusze lekcji; mogą też nawiązać kontakty z innymi szkołami i nauczycielami z całej UE. Materiały można filtrować według grupy wiekowej, tematu i formatu, aby łatwiej znaleźć to, co najlepiej sprawdzi się w danym kontekście.

Wszystkie materiały są dostępne za darmo, bezpośrednio na stronie Kącika edukacyjnego lub za pośrednictwem linku do Urzędu Publikacji UE.

Odkryj materiały do nauki

Kącik edukacyjny to miejsce, w którym uczniowie mogą dowiedzieć się, czym zajmuje się UE i jakie ważne dla ich codziennego życia mają takie zagadnienia, jak klimat i środowisko, kultura i historia oraz wiele innych. Nauczyciele znajdą tu wskazówki, jak przygotować lekcję na dany temat, zaangażować uczniów i uczennice w dyskusję i pomóc im znaleźć więcej informacji.

Poniżej przedstawiamy wybór gier, filmów i publikacji dla różnych grup wiekowych i o rozmaitej tematyce:

Odkryjmy Europę!
Jest to gra planszowa online dla uczniów i uczennic w wieku 9–12 lat, w której mogą oni wcielić się w postać historyczną lub astronautę. Gracze kolejno rzucają kostkami i odpowiadają na pytania z zakresu kultury, historii, sportu i sławnych Europejczyków.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Unia Europejska: z czym to się je?
Ta gra, przeznaczona dla uczniów i uczennic w wieku od 9 do 12 lat, jest wirtualną podróżą po różnych krajach, a uczestnicy rozgrywki mogą dowiedzieć się, co jest w nich wyjątkowe – od flagi po najsłynniejszych ludzi, sporty i zwyczaje kulturowe. Na wszystkich stronach ukryte są zabawne fakty – komu uda się znaleźć je wszystkie?

Nasza planeta – nasza przyszłość
„Nasza planeta – nasza przyszłość” to interaktywna strona, na której uczniowie w wieku 9–15 lat mogą zapoznać się z nauką o zmianach klimatu, dowiedzieć się, jakie działania w tym zakresie podejmuje UE i co każdy z nas może zrobić, by zapobiegać zmianom klimatu. W dziale dla nauczycieli znajdują się ćwiczenia dla uczniów i odpowiednie materiały.

 

Quiz UE & JA
Ten quiz online jest przeznaczony dla uczniów i uczennic szkół średnich w wieku 14–18 lat i ma pomagać im w zrozumieniu podstaw działania UE. Można uruchomić go na komputerach, tabletach i smartfonach i może być wykorzystany jako część lekcji lub zadanie domowe.

Do quizu dołączona jest książeczka zawierająca dalsze informacje na temat powstania UE, jej wartości oraz tego, czym UE się zajmuje i jak to wszystko wpływa na nasze codzienne życie.

724 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent