Już w sobotę 28 lipca startuje wielki rodzinny Ekopiknik w Bałtowie!

📅 niedziela 22.07.2018 do niedziela 29.07.2018
bezpłatne
Już w sobotę 28 lipca startuje wielki rodzinny Ekopiknik w Bałtowie!

2_grafika artykuł_ekopiknikTo pierwszy piknik ekologiczny na tak dużą skalę w regionie Świętokrzyskim! Impreza zgromadzi ponad 30 wystawców z branży zdrowej żywności, kosmetyków naturalnych i ekodesignu. Organizatorzy zadbali o wiele edukacyjnych zabaw i warsztatów dla najmłodszych.
W strefie artystycznej dzieci będą realizować własne projekty drewnianych klocków i ekotoreb zdobionych ceramicznymi stemplami. W strefie wiedzy rządzić będzie zasada „przez zabawę do nauki”. Wielkoformatowa gra o relacjach człowiek-środowisko, warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, wystawa o recyclingu – to tylko niektóre z atrakcji dla najmłodszych.

Dla miłośników ruchu powstanie specjalny tor przeszkód, gdzie dzieci i rodzice będą testować swoją siłę, zwinność i szybkość. Nagrody będą czekały na śmiałków, którzy przyłączą się do gry terenowej Ekoquesting – to świetna okazja, żeby poszerzyć swą wiedzę o ekologii i przeżyć wspaniałą, rodzinną przygodę.

Nie zabraknie również przyjemności dla podniebienia. W strefie kulinarnej będzie można zobaczyć tradycyjne tłocznie olejów na XIX-wiecznych maszynach, spróbować placków z pokrzywy czy pesto z podagrycznika. Zakupy w strefie wystawców to okazja do degustacji i nabycia wybitnych serów, produktów na bazie ziół, win, nalewek, tradycyjnych przetworów, miodów, ekologicznych owoców i warzyw. Organizatorzy pamiętali również o płci pięknej – wśród aromatycznych olejków do ciała, kwiatowych hydrolatów i musów każda z Pan znajdzie coś dla siebie. Dla każdego coś naturalnego!

Ekopiknik Bałtów to 5 stref tematycznych w licznymi atrakcjami dla całej rodziny:

️ Expo – w tej strefie zaprezentują się najlepsi producenci naturalnej żywności regionalnej – będziemy degustować, rozmawiać o zdrowym żywieniu i wyjątkowych recepturach! Do strefy wystawców dołączyli już także producenci kosmetyków naturalnych – będzie aromatycznie i zmysłowo! Zobaczycie najlepsze przykłady z obszaru ekodesign – piękne i mądre, drewniane zabawki dla dzieci.
️ Fun – strefa zabawy dla najmłodszych będzie pełna niespodzianek! Zaprosimy Was na warsztaty robienia ekotoreb, drewnianych zwierzakowych klocków i obrazów zasilanych energią z natury – wszystkie prace zabierzecie na pamiątkę do domu!
️ Edu – pokażemy Wam, jak wygląda życie reklamówki; dlaczego warto sortować śmieci i jak ruch zasila nasze szare komórki – będzie naukowo i wesoło
️ Chill out – to miejsce relaksu i wypoczynku – na leżakach, na trawie – tutaj doładujecie swoje baterie!
️ Lifestyle – specjaliści od zdrowego stylu życia opowiedzą Wam o zbilansowanej diecie, mądrym treningu, ekologicznych nawykach!

Czy i jak motywować dzieci

Wydarzenie odbędzie się 28-29 lipca (11.00-18.00) na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wstęp na Ekopiknik oraz wszystkie atrakcje i warsztaty w ramach wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://ekopiknik.juraparkbaltow.pl/