Już na zajączka Nela zabierze dzieci w niesamowitą podróż w czeluści oceanów
UD

Już na zajączka Nela zabierze dzieci w niesamowitą podróż w czeluści oceanów

📅 środa 24.03.2021 do środa 31.03.2021
Już na zajączka Nela zabierze dzieci w niesamowitą podróż w czeluści oceanów

24 marca ukaże się najnowsza książka Neli Małej Reporterki pt. Nela i wyprawa w morskie głębiny. Co w niej znajdziemy?

 Miłośnicy przygód Neli Małej Reporterki nie mogą się nudzić. Nela właśnie wydała kolejną książkę, która po ostatniej – Nela na Wyspie Kangurama szansę znowu stać się bestsellerem i pobudzić wyobraźnię nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Co skrywa najnowsza książka Nela i wyprawa w morskie głębiny?

Czy wiesz, gdzie są głębie HADALU? Najgłębsze miejsca oceanów? Jakie tam żyją zwierzęta oraz że niektóre z nich można spotkać w nocy przy powierzchni?

Twoje dziecko już niedługo będzie to wiedzieć i zaskoczy cię niesamowitą dawką informacji.

Nela i morskie głębiny

Zaczynamy nową przygodę

Tym razem będzie to niezwykła podróż do najdalszych zakątków mórz i oceanów. Razem z Nelą poznamy niezwykłe morskie stworzenia żyjące nie tylko na rafach, ale też w niezbadanych morskich głębinach! Poszukamy wampirzyc piekielnych, krabów YETI, żelaznych ślimaków głębinowych, które naprawdę mają muszlę z żelaza!

Okazuje się też, że w legendzie o KRAKENIE może być ziarnko prawdy, a niektóre zwierzęta głębinowe przypływają w nocy na powierzchnię na polowanie.

Nela i morskie głębiny

­­Zawsze chciałam napisać książkę o morskich głębinach. Jest bardzo mało książek na ten temat, a przede wszystkim dla dzieci, więc postanowiłam podzielić się z dziećmi moimi przygodami ­– powiedziała Nela. – Nurkując, zastanawiam się zawsze, co może być jeszcze niżej i niżej. Sprawdzam informacje o zwierzętach, które mogą występować w morskich głębinach w miejscach, w których nurkuję. Cieszę się, że mam szansę opowiedzieć o tym dzieciom, i uważam, że książka jest bardzo fajna. Dodatkowo mam zajęcia on-line z biologiem morskim, który prowadzi badania dna oceanów i dzięki temu mogłam poszerzyć informacje również o ustalenia naukowców i filmy z wypraw głębinowych – dodaje Nela i wskazuje, że w jednym z kodów QR w darmowej aplikacji See More do książki zaszyła filmik z głębin Morza Czerwonego.

Zarejestrowano na nim gatunek rekina, którego nie może zidentyfikować. Zaprasza więc dzieci do pomocy naukowej i odgadnięcia, jaki to rekin został nagrany na głębokości ponad 1400 metrów w Egipcie. Nela wskazuje, że łączenie poważnego świata naukowego i dziecięcej wyobraźni zawsze było jej marzeniem, a dzieci w ten sposób najlepiej się uczą.

Nela i morskie głębiny

­W książce opowiadam dużo o głowonogach zarówno tych żyjących na płytszych wodach, jak i głębinowych – mątwach, kałamarnicach, wampirzycach piekielnych. ­Zabieram też dzieci na nurkowanie w Morzu Czerwonym, Morzu Lakkadiwskim (na Oceanie Indyjskim) oraz przy Indonezji. To właśnie tam w głębinach rozciąga się Rów Sundajski, który ma ponad 7000 metrów – mówi Nela.

W książce dzieci znajdą też mapy dna morskiego. Dowiadują się, że dno nie jest jednolite. Są podwodne góry, doliny, wulkany, a nawet podwodne morskie jeziora, czyli woda w wodzie. Jedno z nich znajduje się właśnie na dnie Morza Czerwonego.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Nela i morskie głębiny

Wraz z książką premierę mają PLUSZAKI GŁĘBINOWE zaprojektowane przez Nelę do książki, aby dzieci mogły czytać i przytulać do snu swoich ulubionych bohaterów z głębin. Są to wampirzyca piekielna, czarny diabeł morski i skrzydlica ognista. Dziecko bowiem najlepiej utrwala wiedzę przez zabawę, zaangażowanie i pasję.

Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci ”.

Książka Nela i wyprawa w morskie głębiny oraz PLUSZAKI GŁĘBINOWE dostępne są wyłącznie na oficjalnych serwisach wydawcy on-line. Z uwagi na pandemię najnowsze książki Neli nie są wprowadzane do sprzedaży stacjonarnej w sklepach.

Szukaj książek na www.sklepfilmowy.pl oraz na Allegro na profilu wydawcy KsiążkiNeli. Wszelkich informacji udzieli też telefonicznie konsultant na www.sklepfilmowy.pl.

Wydawca przygotował też specjalne pakiety na ZAJĄCZKA książka + pluszak z głębin, które również dostępne są na www.sklepfilmowy.pl. Liczba pakietów ograniczona.

Logo- życzenia Wielkanoc

Patronem książki jest: Fundacja Neli „The Adventure starts Here Foundation”.

Patronami medialnymi książki Nela i wyprawa w morskie głębiny zostali: TVP2, TVP ABC, Miasto Dzieci, Polska Press, ONET.PL.

 

842 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent