Królik i Misia

Jurajskie Lato Artystyczne

📅 niedziela 30.06.2013
Jurajskie Lato Artystyczne

Jurajskie Lato Artystyczne tego roku odbędzie się w podkrakowskiej Rudawie, gdzie będzie okazja do odkrycia najpiękniejszych perełek tego regionu. Poza koncertem muzyki gospel będzie można zwiedzić z przewodnikiem Kościół pod Wezwaniem Wszystkich Świętych oraz otaczające go zabytki z historycznym Cmentarzem na czele oraz Willą Domańskich, w której tworzył Henryk Sienkiewicz i w której odwiedzał go Staś Tarkowski – ten sam, który stał się inspiracją dla głównego bohatera "W pustyni i w puszczy”.

Te i wiele innych historycznych postaci będzie można też poznać podczas gry terenowej, na którą zapraszamy całe rodziny łącznie z najmłodszymi uczestnikami projektu. Dzieci na pewno chętnie skorzystają również z warsztatów plastycznych także nawiązujących do lokalnych podań i legend.

Miłośnicy fortyfikacji także będą usatysfakcjonowani, wybierając się do pobliskiego poniemieckiego bunkra z czasów II Wojny Światowej, przy którym będzie czekał na Was przewodnik przybliżający historię tego miejsca.

Nie zabraknie też pożywienia dla ciała – każdy chętny będzie miał możliwość skosztowania regionalnych smakołyków, nie martwiąc się przy tym o dojazd na miejsce – specjalny koncertowy autobus przywiezie niezmotoryzowanych do Rudawy, a po koncercie odwiezie do Krakowa. Z kolei preferujący podróż koleją będą mogli dojechać na Jurajskie Lato Artystyczne pociągiem.

Na koniec przypominamy, ze wszystkie wydarzenia są całkowicie darmowe dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy Zabierzów, Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice, a także Województwa Małopolska, które jest partnerem całego projektu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
15:30-16:45 – zwiedzanie grupa 1
17:15-18:30 – zwiedzanie grupa 2
19:00- 20:15 – Koncert JOYFULLY