Jubileusz 70-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu – program dla dzieci

Muzeum Narodowe we Wrocławiu mapa

sobota 14.07.2018 do niedziela 15.07.2018

Wstęp wolny

Jubileusz 70-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu – Program dla dzieci

Z okazji swoich urodzin Muzeum zaprasza wrocławian i turystów na liczne wydarzenia jubileuszowe oraz na otwarcie nowej wystawy stałej Cudo–Twórcy.

Muzeum Narodowe

14.07 g. 13:00–15:00
Zaułek zabytków do oglądania, dotykania i wąchania
Prowadzenie: Grzegorz Wojturski

Stoisko z zabytkowymi przedmiotami z dziedziny rzemiosła artystycznego wyselekcjonowanymi z magazynów muzealnych. Będzie można wysłuchać opowieści oraz rozwiązać rebusy.

14.07 g. 15:00–17:00, Uwaga! Piraci pod Muzeum
Zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat
Prowadzenie: Sławomir Ortyl

Po przejściu werbunku i założenia pirackiego stroju uczestnicy spotkania wyruszą w rejs pełen przygód. Dotrą do Wyspy Muzealnych Zagadek, staną oko w oko z morskimi stworami, rozegrają bitwę morską… Czy złapią w żagle pomyślny wiatr? Czy uda się im rozwiązać zagadki? Czy piratki będą traktowane ulgowo? A przede wszystkim, czy w podróży nie przeszkodzi Diabeł Morski? O tym należy się samemu przekonać. Każdy, kto dopłynie do celu, otrzyma piracki certyfikat.

15.07 g. 12:00–14:00 Tworzymy panoramę Wrocławia
Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6–12 lat
Prowadzenie: Izabela Trembałowicz-Chęć

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Jedna będzie wspólnie malować na dużym formacie szarego papieru widok na Ostrów Tumski, a druga – gmach muzealny od strony Odry. Oba widoki zostaną połączone widokiem rzeki (z mostem Pokoju i wyspą Piaskową), dzięki czemu całość stanie się panoramą. Zajęcia poprzedzi uważne przyjrzenie się obu widokom, a zakończy prezentacja namalowanej pracy wraz z rozdaniem uczestnikom zajęć pamiątkowych pocztówek związanych z MNWr.

 

Muzeum Etnograficzne

14.07, g. 13:00
Gra w Muzeum – warsztaty rodzinne
Prowadzenie: Marta Baluch

Muzeum Etnograficzne zaprasza do gry! Przez zielony dziedziniec oraz salę wystawienniczą poprowadzony zostanie szlak, który sukcesywnie odkrywać będą grający. Nie na oślep, a zgodnie ze wskazówkami, które ukryte zostaną w kolorowych kopertach. Każdy kolejny krok przybliżać będzie do odkrycia skarbu, do którego droga pełna będzie misji i niespodzianek! Wstęp wolny.

 

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

14-15 lipca, w godzinach otwarcia Pawilonu – Kącik pracy twórczej
W kąciku będzie można wspólnie rozwiązywać krzyżówki oraz stworzyć pracę plastyczną pod hasłem „Muzeum za 70 lat”. Wstęp wolny.

14 lipca, godz. 11:00
Po co dzieciom muzeum? – warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat
Prowadzenie: Alicja Abramowicz

Jubileusz to świetna okazja, by zastanowić się nad tym, po co dzieciom muzeum? Uczestnicy zastanowią się nad tym, co jest potrzebne do tego, by muzeum było ciekawym miejscem; zwiedzą Pawilon Czterech Kopuł i stworzą własny projekt muzealnej kolekcji. Obowiązują zapisy, wstęp wolny.

15 lipca, godz. 11.00
Chlust, chlap, szur, plask – warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat
Prowadzenie: Alicja Abramowicz

Z okazji siedemdziesiątych urodzin Muzeum zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które odbędą się na dworze! Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji farby i bynajmniej nie pędzle. Powstaną ciekawe, abstrakcyjne dzieła. Rodziców prosimy o przygotowanie się na brudne rączki i ubranka. Obowiązują zapisy, wstęp wolny.

Szersze informacje:

https://www.facebook.com/events/200049497378404/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Najstarsze zbiory pochodzą z dawnych muzeów niemieckich i z niektórych obiektów sakralnych Wrocławia oraz Dolnego Śląska, a także ze zbiorów lwowskich, przekazanych w 1946 r. przez ówczesne władze Ukrainy. Z biegiem lat tworzono nowe kolekcje …

Więcej

Adres:

pl. Powstańców Warszawy 5
50-153 Wrocław
Kontakt:

(71) 343-56-43
sekretariat@mnwr.art.pl
http://www.mnwr.art.pl

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także