Joanna Trzepiecińska i „Królewna Śnieżka” w Pałacu Żelechów

📅 sobota 09.08.2014
Joanna Trzepiecińska i „Królewna Śnieżka” w Pałacu Żelechów

Jak co tydzień, w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego w Żelechowie odbędzie się już szóste baśniowe spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów". Tym razem Joanna Trzepiecińska wprowadzi dzieci swoim dobrze znanym z bajek głosem w przygody dobrej Królewny Śnieżki i krasnoludków. Drugą część spotkania uatrakcyjni teatrzyk pt. „Budzenie Królewny Marudy" w wykonaniu muzyczno-teatralnego duetu JaHa.

Joanna Trzepiecińska – śpiewająca aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu, absolwentka PWST w Warszawie. Zagrała w wielu produkcjach np.: „Rzeka kłamstwa", Sztuka kochania", Nad rzeką, której nie ma" „Papierowe małżeństwo", „Anioł Stróż". Sympatię widzów zyskała rolą Alutki w serialu „Rodzina zastępcza". Uhonorowana Złotą Kaczką przez czytelników „Filmu" w kategorii najlepsza polska aktorka. Przez lata związana z Teatrem Studio, obecnie gra w Teatrze Polskim. Wystąpiła m.in. w "Dziesięciu portretach z czajką w tle" i "Wujaszku Wani" w reż. J. Grzegorzewskiego, "Merylin Mongoł" w reż. Z. Brzozy, nominowana do prestiżowej nagrody Feliksa za rolę Claire w sztuce „Dowód" w reż. A. Seweryna wystawianej w Teatrze Polonia. Nagrywa słuchowiska Polskiego Radia, ma spory dorobek w dubbingu np.: „Film o pszczołach", „Roboty", „Rybki z ferajny". Za rolę Dory w  „Gdzie jest Nemo" otrzymała nagrodę The Walt Disney Company Polska dla  najlepszych twórców polskiej wersji językowej w filmach animowanych. Sukcesem była rola Śnieżki w musicalu na podstawie baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka i  krasnoludki" w reż. K. Kolbergera na scenie warszawskiego Teatru Komedia oraz Opery i Operetki w Szczecinie.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów" promująca głośnie czytanie dzieciom jest prowadzona przez wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia 2014 r. (spotkanie z gościem specjalnym ok. godz. 17.00). Atrakcje dla dzieci, w tym zabawy i konkursy związane z książką są planowane na terenie pałacowego parku, który wraz z budynkiem Pałacu został wpisany na listę zabytków. XVIII-wieczny Pałac Żelechów utrzymany w stylu klasycystycznym ma ciekawą historię, sam Brzechwa pisał: „wiadomo, że Żelechów słynie z dziadków do orzechów" („Orzech"). Obecnie kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckim Żelechowie (87 km od Warszawy i 87 km od Lublina) funkcjonuje jako obiekt konferencyjno-wypoczynkowy posiadając 75 stylowych pokoi, własny browar, SPA & Wellness, stawy rybne i pałacowe lochy.

Społeczna inicjatywa Pałacu Żelechów jest promowana wśród lokalnej społeczności, wpierają ją także lokalne władze, biblioteka, ośrodek kultury i miłośnicy rozwijania czytelnictwa wśród dzieci oraz media. Akcję wsparło wielu artystów m.in. Ewa Błaszczyk, Barbara Bursztynowicz, Marta Kuligowska, Maciej Orłoś, Radosław Pazura, Joanna Trzepiecińska, czy Michał Zawadka. „Baśniowy Pałac" został objęty patronatem przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom", Burmistrz miasta Żelechowa, TVP Lublin, Tygodnik Siedlecki, Radio Podlasie oraz portale: podlasie24.pl; kuriergarwolinski.pl; miastodzieci.pl i Qlturka.pl.