Jesienna ramówka dla najmłodszych w Concordii Design – warsztaty dla dzieci

Concordia Design, Zwierzyniecka, Poznań
📅 niedziela 30.09.2018
30 - 40 zł
Warsztaty z Musiconem: Co się kryje w muzyce?

Po wakacyjnej przerwie Concordia Design ponownie zaprasza na weekendowe, kreatywne warsztaty dla najmłodszych! Nowy sezon otwiera m.in. premiera spektaklu „Od słowa do słowa” Studia Teatralnego BLUM, warsztaty uważności dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat czy twórcze warsztaty z wydawnictwem Zakamarki. Po przerwie wracają także zajęcia z Musiconem, unikalnym projektem muzycznym stworzonym przez polskich projektantów i nagradzanym na całym świecie. Musicon pozwala dzieciom nie tylko na komponować i odtwarzać muzykę, ale także ją zobaczyć i jej doświadczyć.

1. Zakamarkowa Niedziela Warsztatowa
Data: 30.09 (niedziela)
Wiek: 4-8 lat
Godz. 15.30-17.00
Cena: 39 zł
Zapisy przez stronę: https://www.concordiadesign.pl/zakamarkowa-niedziela-warsztatowa,w118
Prowadzenie: Piotr Witoń.
Concordia Design zaprasza na nowy cykl „Zakamarkowe Niedziele Warsztatowe”. Raz w miesiącu prowadzący warsztaty będą prezentować wybraną pozycję książkową dla dzieci łącząc prezentację z ciekawymi i twórczymi warsztatami. Już 30. września odbędą się warsztaty literacko-teatralne na podstawie sztuki z Valleby – miasteczka dziecięcych detektywów: Lassego i Mai w trzech aktach pt. „Tajemnica diamentów”. Uczestnicy warsztatu wspólnie stworzą przedstawienie teatralne. Zaczną od ćwiczeń dykcyjnych  i pantomimicznych, poznają pracę twórców teatralnych: reżysera, scenografa, kostiumografa, suflera i aktorów. Następnie przygotują krótkie przedstawienie z Lassem i Mają w rolach głównych!

Lasse i Maja_TEATR

4. Warsztaty z Musiconem
„Co się kryje w muzyce?”
Data: 30.09 (niedziela)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 12.00-13.00
Cena: 30 zł
Musicon to unikalny instrument muzyczny i jednocześnie mini laboratorium dźwięku, fizyki i mechaniki. Niezwykle staranny i piękny projekt Musiconu został wykonany w Polsce, ale zdążył już zdobyć nagrody na całym świecie! Jego mechanizm bazuje na rozwiązaniu znanym z pozytywki – wystające przyciski poruszają instrumenty, generując dźwięki. Każdy z 720 przycisków można dowolnie wciskać i wyciskać tworząc nieskończone wzory, kompozycje i wariacje wizualne i dźwiękowe. Do takiej właśnie kreatywnej zabawy Concordia zaprasza wszystkie dzieci! Podczas warsztatów będą mogły zobaczyć i doświadczyć, na czym opiera się mechanizm działania Musiconu. Przekonają się, jak brzmi ich imię, jak brzmi dom, czy szkoła? Dzieci poznają też przepis na hit, poznają różnicę między tonami wysokimi i niskimi czy pojęcie tempa i rytmu. Dowiedzą się, z czego składa się muzyka i czy piosenka jest nadal piosenką, jeśli pozbawi się ją rytmu. Wszystko w atmosferze zabawy, radości i przy akompaniamencie Musiconu oczywiście! Animacjom towarzyszą zabawne kukiełki- Charlie, Ringo oraz Jaco, które zostały zaprojektowane z myślą o dojrzewaniu emocjonalnym, rozwijaniu umiejętności miękkich i rozszerzaniu myślenia symbolicznego. Musicon to unikalny projekt, który tylko do tej pory został nagrodzony m.in.: Red Dot Design Award, IF Design Award czy Polish Children’s Design Award 2012.

MUSICON
ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań