Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

środa 22.05.2019 do piątek 31.05.2019

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Wszyscy macie szansę! Skorzystajcie z niej – zachęca 12-letni Szymon „Simon” Radzimierski, jeden z jurorów pierwszego w historii radiowego Konkursu Dziecięcych Talentów. Polskie Radio Dzieciom do 1 czerwca czeka na filmiki lub nagrania audio z piosenkami lub recytacjami uczestników w wieku do 13 lat. Najlepsze wybierze jury, w którym zasiada także m.in. Natalia Kukulska. I ona, i Szymon najlepiej wiedzą, co to znaczy jako dziecko spotkać na swojej drodze cudownych dorosłych: z pasją, i gotowych rozwijaniu dziecięcych talentów poświęcić swój czas. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty oraz udział w koncercie finałowym.

Natalia Kukulska miała to szczęście, że urodziła się w rodzinie żyjącej muzyką, oddychającej nią na co dzień. Sama mówi, że jej rodziców – Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego – połączyła miłość do muzyki. Kiedy jako 10-latka wydała pierwszą płytę, nie mogła wiedzieć, że to początek wspaniałej drogi na całe życie. Nie mogła też wiedzieć, że poślubi muzyka, z którym nie tylko stworzy wspaniałą rodzinę, ale jak jej rodzice – nagra wiele płyt, których słuchać będzie cała Polska. Artystka sama ma dziś dwie córki i syna, nagrała płytę dla dzieci, z radością przyjęła zaproszenie  do jury I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

To fantastyczny pomysł – mówi – jestem pewna, że dla wielu dzieci udział w tym konkursie stanie się inspiracją na dalsze ich życie, pokaże im, że marzenia się spełniają i że warto marzyć, zwłaszcza jeśli ma się wokół siebie życzliwych dorosłych i grupę przyjaciół dzielących tę pasję.

Życzliwi dorośli, nie krytykujący i nie wywierający presji, a potrafiący wydobyć z dziecka jego talenty, to prawdziwy skarb. A jeszcze jeśli potrafią je mądrze poprowadzić… W Polskim Radiu Dzieciom takich skarbów jest wiele, bowiem tak tworzony był tu zespół: z dorosłych, którzy oddają głos dzieciom. Czuwają nad nimi, ale nie konkurują. Dbają o to, aby słuchać dzieci, rozumieć je, pozwalać im tworzyć, proponować atrakcyjne dla nich i wartościowe treści. – W naszym radiu nie tylko z uwagą  słuchamy dzieci, ale pozwalamy im współtworzyć program – potwierdza Daria Druzgała, szefowa Polskiego Radia Dzieciom. – Konkurs Talentów zrodził się więc naturalnie. Uznaliśmy, że jest bardzo dużo uzdolnionych dzieci, które pragniemy wspierać. Nasze radio jest naprawdę dla nich.

To konkurs, w którym udział wziąć może każdy, kto ma na to ochotę! Pod warunkiem, że nie przekroczył wieku 13 lat – tłumaczy Szymon Radzimierski. Namawiam do tego z całego serca! Dzieciaki, nie bójcie się. Kto wie, co z tego wyniknie? Na pewno czeka was super przygoda, spotkacie nowych przyjaciół i zobaczycie Polskie Radio od środka.

On sam jest tu częstym gościem. Dzięki rodzicom, którzy nie zabraniali mu próbować sił w różnych dziedzinach, jest dziś blogerem, aktorem, podróżnikiem, napisał dwie książki! A wciąż chodzi do szkoły i przykłada się do nauki. – Moje życie zmieniło się całkowicie – opowiada. – Kiedy zaczynałem, nie przypuszczałem, ile możliwości otworzy się przede mną, kiedy zrobię ten pierwszy krok. Mam super rodziców, że pozwolili mi na to – dodaje.

Nagroda w I Konkursie Dziecięcych Talentów musi więc być niezwykła: to nagranie płyty (wystąpią na niej wszyscy laureaci) oraz koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia. Płyta zostanie wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Jury obradować będzie w składzie: Natalia Kukulska, Szymon Radzimierski, Daria Druzgała, Marcin Kusy (szef muzyczny radiowej Jedynki). Ale głosować będą także słuchacze Polskiego Radia Dzieciom. Aby wziąć udział w konkursie należy do 1 czerwca 2019 przysłać filmik lub nagranie audio z piosenką lub recytacją. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można TU: konkurstalentów.polskieradio.pl

Zgłoszenia można wysyłać także na:  facebook.com/radiodzieciom/photos/a.1561591150794886/2304869799800347/?type=3&theater

Tekst: Franka Durska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:muzyka
Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!