Jestem z Polski tak jak… Projekt dla dzieci i młodzieży

województwo dolnośląskie mapa

środa 11.09.2019 do środa 25.09.2019

Jestem z Polski tak jak... Projekt dla dzieci i młodzieży

Fundacja Instytut Inicjatyw i Idei zaprasza do udziału w projekcie: “Jestem z Polski tak jak …”, który ma na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z sylwetkami sławnych Polaków. Chcemy, żeby zamiast na postaciach z gier komputerowych, filmów, czy bajek dzieci oraz młodzież poznały Wyspiańskiego, Marię Skłodowską Curie, Ignacego Jana Paderewskiego czy innych wielkich Polaków żyjących w tak ważnych dla Polski latach 1917- 1922 wraz z tłem historycznym czasów w jakich żyli. Podczas spotkania wykorzystywane będą aktywizujące metody edukacyjne w części warsztatowej będziemy wspólnie tworzyć projekty o bohaterach zajęć.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzież w wieku 5 do 15 lat, z województwa dolnośląskiego. Zgłaszać mogą się szkoły, przedszkola – posiadające grupę min 15 dzieci 5 letnich, opiekunowie świetlic wiejskich, biblioteki, oraz rodzice, którzy by chcieli aby na ich wiosce zorganizować spotkanie. Zajęcia organizowane będą dokońca października 2019 roku.

Warsztaty przeprowadzi Fundacja Instytut Inicjatyw i Idei https://www.facebook.com/InstytutInicjatywiIdei/

Formularz rekrutacyjny: https://link.do/9FqBh

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie