UD

Jestem z Gdańska – warsztaty

Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk, pl. Solidarności 1
🗺 mapa
📅 niedziela 28.05.2023
🎫 10zł
Spacer z zagadkami / rodzinne odkrywanie wystaw ECS
Masz 7–12 lat, mieszkasz w Gdańsku i chcesz, żeby dobrze Ci się tu żyło? Czy każdy mieszkaniec, nawet niedorosły, może mieć wpływ na otocznie, w którym mieszka? Jakie inspiracje do dobrego życia w swoim mieście płyną z historii? Zapraszamy na program dla rodzin, które wspólnie z edukatorką co miesiąc poznają jedną salę wystawową ECS, rozwiążą zadania i poszukają w historii pomysłów na dobre działania w swoim mieście. Spotkania odbywają się w czwarte niedziele miesiąca.

28/05/2023 (NIEDZIELA), 11.00 warsztaty pt. „Co było, a nie jest”

28 maja wybierzemy się na spacer po stoczni. Poszukamy budynków ze starej mapy i zdjęć. Sprawdzimy, dokąd płynie pływający dok. Odpowiemy wspólnie na pytania: po co nam dźwigi w Gdańsku i dlaczego pewna stara brama przyciąga turystów?

 

czas | ok. 1,5 godziny

dla kogo | dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat

miejsce | w zależności od tematu: ECS, stocznia, sąsiedztwo

zbiórka | ECS, hol główny (vis-à-vis kas)

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

bilet online | dziecko: 10 zł, opiekun: wstęp bezpłatny

 

Uwaga! Bilet na warsztaty Jestem z Gdańska uprawnia do nabycia biletów ulgowych na Wydział Zabaw – dla dziecka do 10 roku życia i jego rodzica/opiekuna. W dniu warsztatów zapraszamy do kasy ECS.

 

417 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent