Jestem kreską oraz Odkrycie Limeryki – piękne wydanie prezentowych książeczek

piątek 20.07.2018 do sobota 04.08.2018

Jestem kreską książka dla dzieci

Ukazały się dwie wyczekiwane i z pewnością wyjątkowe nowości Wydawnictwa AKSJOMAT: Jestem kreską oraz Odkrycie Limeryki. To dwie pięknie wydane prezentowe książeczki w efektownym formacie – kwadratu, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wydane w twardej oprawie, bogato ilustrowane i co najważniejsze niosące ze sobą sporo wartościowych edukacyjnych treści stanowią wyjątkowy i wartościowy prezent. Jesteśmy gwarancją jakości, dlatego serdecznie polecamy!

Jestem kreską

Autorka tej niezwykłej książki-zabawki – doświadczony pedagog – potrafiła sprawić, że książka właściwie „rozmawia” z dzieckiem i wciąga je do wspólnej zabawy – jest interaktywną edukacyjną zabawką bez elektroniki. Prosty, a zarazem genialny sposób na ciekawą edukację dziecka bez nowoczesnych technik, które dzisiaj tak bardzo przytłaczają delikatne i wrażliwe zmysły dziecka. Zwykła kreska – bohaterka książki – ma wiele zabawnych pomysłów, w które angażuje nie tylko małego czytelnika, ale również wciąga dorosłych. A zabawa jest przednia, a przy tym edukacyjna – uczy logicznie myśleć, liczyć, rozróżniać kształty i kolory, ćwiczy cierpliwość i oddech, rozwija wyobraźnię i kreatywność oraz usprawnia motorykę dziecka. Z kreską maluch zgaduje, wymyśla, skacze, dmucha, klaszcze… Sporo nauki dzięki prostej zabawie z książką! Tego naprawdę warto spróbować.

autor: Anna Jankowska
ilustracje: Anna Gensler
format: 225×225 mm
stron: 48
oprawa twarda
Wydawnictwo AKSJOMAT

 Odkrycie Limeryki, czyli zbiór dobrze umiejscowionych wierszydeł dla dzieci

Odkrycie Limeryki książka dla dzieci

Limeryki to doskonały sposób na poznawanie świata, wzbogacanie słownictwa oraz okazja do wspólnego spędzania czasu dzieci i dorosłych. Większość z nas lubi przebywać z ludźmi, którzy mają dobre inteligentne poczucie humoru. To są przede wszystkim ci, którzy potrafią śmiać się i z siebie, i z drugiego. A śmiejąc się z innych, nie obrażają przy tym nikogo. Zrozumienie dowcipów wysokich lotów wymaga ćwiczenia zarówno logicznego, jak i abstrakcyjnego myślenia. Warto więc, by dziecko ćwiczyło je od najmłodszych lat na żartobliwej absurdalności. Książka ta – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – jest świetnym edukatorem dobrego lekkiego dowcipu.

 Co to będzie? Co to będzie? Będzie niczym nieskrępowane przemieszczanie się między najodleglejszymi punktami na mapie świata – jak to w limerykach. Będzie humor, wyzierający niby ciekawski sąsiad zza płotków kolejnych wersów – jak to w limerykach. Będzie chimerycznie i limerycznie, a na dodatek zoologicznie. Słowem – istne szaleństwo, w którym autor wyszaleje się autorsko, ilustrator ilustratorsko, a czytelnicy czytelniczo. Jak to w limerykach.

autor: Bogusław Michalec
ilustracje: Diana Karpowicz
format: 225×225 mm
stron: 60
oprawa twarda
Wydawnictwo AKSJOMAT

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wydawnictwo Aksjomat logo

Wydawnictwo Aksjomat

Istniejąca od ponad dwudziestu lat firma wydawnicza Aksjomat z Krakowa wydaje książki i czasopisma edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Lata działalności przyniosły wydawnictwu uznanie na krajowym rynku książki dziecięcej i zjednały sympatię …

Więcej

Adres:

ul. Lindego 7 C, 30-148 Kraków

Kontakt:

12 633 70 22
marketing@aksjomat.com
http://www.aksjomat.com
facebook