Jeśli wyrosłeś z książek… przynieś je do punktu bookcrossingu w CSE „Światowid” w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1 mapa

środa 01.06.2016

Jeśli wyrosłeś z książek… przynieś je do punktu bookcrossingu w CSE „Światowid” w Elblągu

Przeszukajcie półki i strychy, aby znaleźć książki, do których już nie sięgacie, przynieście je do punktu bookcrossingu w CSE „Światowid” w Elblągu i wymieńcie je na inne, ciekawsze.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka „Światowid” zachęca do przynoszenia i wymiany książek – literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Przypominamy, że na parterze budynku CSE „Światowid” działa punkt wymiany książek – na półce zostawić można przeczytane już pozycje i wziąć kolejne, które nas interesują. W punkcie, o który troszczą się pracownicy działu komunikacji społecznej, znaleźć można wiele zróżnicowanych w tematyce pozycji. Większość książek do wymiany jest w języku polskim, ale część jest też w językach niemieckim, angielskim, czy francuskim.

– Zbliża się Dzień Dziecka, dlatego chcielibyśmy przygotować nasze półki i umieścić na nich pozycje dla młodych czytelników – mówią organizatorzy akcji. – Dlatego prosimy mieszkańców miasta, żeby zerknęli na półki swych pociech i sprawdzili, czy dzieci z książek po prostu nie wyrosły. Liczymy na to, że w najbliższym czasie znaleźć u nas będzie można sporo propozycji szczególnie interesujących najmłodszych.

Bookcrossing to nie tylko okazja do wymiany książek i promocja czytelnictwa, ale także ułatwia nawiązywanie kontaktów i inicjuje rozmowy. Z pomysłem ukierunkowania bookcrossingu na dzieci i młodzież wyszedł jeden ze stałych bywalców punktu w „Światowidzie”, Pan Bogusław, który przyniósł do redakcji portalu ekulturalni.pl kilka kartonów woluminów ze swojej domowej biblioteczki.

Książki można przynosić do redakcji, która jest czynna najczęściej w godzinach od 8 do 16, albo zostawiać w punkcie bookcrosingowym, znajdującym się po lewej stronie od wejścia głównego, przy tablicy informacyjnej CSE „Światowid”.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

– Mamy nadzieję że 1 czerwca półki wypełnią książki dla dzieci i młodzieży, zaś później pozycje dla młodych czytelników będą również dostępne w naszym punkcie, zwłaszcza że 16 czerwca obchodzić będziemy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek – dodają organizatorzy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Jeśli wyrosłeś z książek… przynieś je do punktu bookcrossingu w CSE „Światowid” w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook