Jego wysokość klawesyn – koncerty edukacyjne, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. Korfantego 34 mapa

piątek 03.06.2016

Wstęp wolny

Jego wysokosc klawesyn, zajęcia w bytomskim muzeum

Klawesynowi przydarzyła się niezwykła historia – na 100 lat zniknął z estrad świata, by triumfalnie powrócić za sprawą polskiej artystki Wandy Landowskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież do fascynującego świata dźwięków wyczarowanego za pomocą tego pięknego instrumentu.

Koncerty Jego wysokość klawesyn, które odbędą się 3 czerwca w Muzeum Górnośląskim, będą muzycznymi opowieściami o klawesynie pomysłu Aleksandry Gajeckej-Antosiewicz. Utwory Bacha, Couperina, Rameau wykona Hanna Balcerzak.

Koncerty edukacyjne są częścią cyklu Muzyka jest ważna dofinansowanego przez Gminę Bytom. Projekt jest rozszerzeniem i uzupełnieniem ubiegłorocznych cykli koncertów dla dzieci, realizowanych przez Śląskie Towarzystwo Muzyczne, a w tym roku przez stowarzyszenie Orkiestra Muzyki Nowej, według autorskich scenariuszy wykorzystujących połączenie muzyki kameralnej, poezji dla dzieci oraz warsztatów twórczych. Cykl ten stanowi atrakcyjną formę edukacji kulturalnej w dziedzinie muzyki.

Wstęp na koncerty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy (Dział Edukacji, tel. 32 281-82-94 w. 127).

Data: 3 czerwca 2016 (piątek), godz. 9.00, 10.00, 11.00

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. W. Korfantego 34, Sala ks. Gorczyckiego

Prowadzący: Hanna Balcerzak

Wstęp wolny