Jedno oko na Maroko – akcja twórcza Anny Kaźmierak

Scena Wspólna mapa

piątek 02.06.2023

17

Jedno oko na Maroko - akcja twórcza Anny Kaźmierak

Jedno oko na Maroko, a drugie? Co widzi drugie oko? A co jeśli w ogóle nic nie widzi? Jak tworzyć, gdy nie można korzystać ze zmysłu wzroku? Albo bez użycia rąk? Zmierzymy się w praktyce z tymi i innymi trudnymi pytaniami, dotykając tematu różnorodności ludzkich ciał i ich możliwości.

Spotkajmy się z ilustratorką książki Jedno oko na Maroko Anną Kaźmierak, by w twórczy sposób zastanowić się nad różnorodnością. Publikacja Tomasza Kwaśniewskiego to reporterska książka dla dzieci. Zawiera czternaście rozmów z ludźmi, którzy się wyróżniają. Wśród rozmówców m.in. niewidomy, kulturysta, osoba transpłciowa, bezdomny, bliźniacy czy osoba niskorosła. Ujmujące prostotą rozmowy odpowiadają na naturalną ciekawość dziecka, które widząc osobę inną od pozostałych, chciałoby zadać wiele pytań.

Dlaczego ten pan jest na wózku?
Dlaczego ta pani jest taka gruba?
Po co niewidomi noszą ciemne okulary?
Czy bliźniacy naprawdę niczym się nie różnią?
Dlaczego tamta pani ma tyle tatuaży?

Oto przestrzeń, w której nie ma niewłaściwych pytań. Podczas spotkania nadyskutujemy się do woli. Odtworzymy wybrane rozmowy z książki, a w bohaterów symbolicznie wcieli się ilustratorka. Będziemy zastanawiać się nad odmiennością, patrzeć na świat oczyma innych oraz praktykować empatię. W ten sposób uczestnicy i uczestniczki wzbogacą się o marginalizowane na co dzień perspektywy, będą mogli zanurzyć się w różnorodność ludzkich historii, doświadczeń i odczuć.

Ale to oczywiście nie wszystko! Będziemy także eksperymentować i przede wszystkim… tworzyć, tworzyć, tworzyć! Przed nami mnóstwo malowania, wycinania, klejenia! Słowem – doskonałej zabawy! Sprawdzimy na własnej skórze, jak swoje możliwości twórcze mogą realizować osoby z niepełnosprawnościami. W efekcie przy użyciu różnych technik i dostępnych materiałów powstaną kolażowe portrety uczestników i uczestniczek.

Uwaga! Podczas warsztatów będą momenty, kiedy będziemy zasłaniali oczy opaskami, by doświadczyć ciemności.

wiek: od 10 lat
czas trwania: 90 minut

Twórczyni:
Koncepcja i prowadzenie: Anna Kaźmierak

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej.

Rezerwacje biletów dla grup: FORMULARZ REZERWACJI

BILETY – cennik:
17 zł – dla jednej osoby
15 zł/szt. – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna, opiekunki grupy (jeden na 15 os.) oraz dla osoby asystentującej osobę z niepełnosprawnością
Każda osoba musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej, Kartę Seniora oraz legitymacje Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu – udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.
Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniem w kasie CK ZAMEK tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie