Weleda
Weleda Baby

Jazz dla dzieci: Mistrz Fortepian. Muzyczne spotkanie

Bielański Ośrodek Kultury
🗺 mapa
📅 niedziela 05.03.2023
🎫 20zł
Jazz dla dzieci: Król jazzu - saksofon
“Jazz dla dzieci” to cykl muzycznych spotkań, który poprzez zabawę pokazuje, że jazz “nie gryzie”. Uczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej. Gospodynią spotkań jest wokalistka Magdalena Gołębiowska, której towarzyszą ciekawi goście. Kolejno pojawią się muzycy grający na saksofonie, trąbce, kontrabasie, fortepianie, flecie, perkusji, banjo i innych.

Wystąpią:

Magdalena Este – prowadzenie spotkania, śpiew
Mateusz Kaszuba – fortepian

Jeden z najważniejszych instrumentów w historii jazzu. Nazwa “fortepian” wywodząca się od słów forte (głośno) i piano (cicho). Dzięki swojej konstrukcji pozwalającej na jednoczesne granie melodii (prawa ręka) i akompaniamentu (lewa ręka) przez pianistów jazzowych wykorzystywany także do koncertów solowych.

Magdalena Este – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Mateusz Kaszuba – pianista, laureat wielu prestiżowych konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. I. miejsce na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, II. miejsce na Krokus Jazz Festival, nagrody specjalne na Jazz Juniors, I. miejsce na Tarnów Jazz Contest, II. miejsce na Młoda Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festival, Grand Prix School Jazz Festival).

Dla dzieci od 3 lat

Czas trwania: 45 min.

Bilety: dziecko/dorosły: 20 zł, przedsprzedaż od 7.02 w kasie BOK i na Eventim.pl

234 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent