Weleda
Weleda Baby

Jazz dla dzieci: Grunt to kontrabas

Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A
🗺 mapa
📅 sobota 13.01.2024
🎫 15zł
Jazz dla dzieci: Grunt to kontrabas
Fundacja EuroJAZZ zaprasza na spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!

Magdalena Este – prowadzenie, śpiew, fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas

Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę, dając podstawę, łącząc rytm z harmonią. Goszczący na warsztatach basista opowie o jazzowym feelingu, pulsie w muzyce, i że to właśnie w kontrabasie kryje się “taneczność” muzyki. Zaprezentuje także dzieciom brzmienie kontrabasu, na którym zagra smyczkiem (arco) i palcami (pizzicato) oraz zaprezentuje, co to są flażolety.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m. in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej: gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Tworzy także muzykę teatralną. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią nagrał album “Śpiewnik Henryka Warsa”, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.

Magdalena Este – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

 

JAZZ DLA DZIECI
GRUNT TO KONTRABAS
Magdalena Este i Wojciech Pulcyn
13 stycznia (sobota) 2023
godz. 12.00
wstęp 15 złotych
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A
**Sprzedaż biletów rusza 21 grudnia**
**Bilet należy kupić dla dziecka i opiekuna **

527 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent