Jazz, ale o co chodzi

Biskupa Dominika 13A, 81-402 Gdynia mapa

wtorek 13.09.2016 do sobota 24.09.2016

jazz-ale_plakat warsztaty

Bezpłatne spotkanie muzyczne dla dzieci w ramach Gdynia Jazz by the Sea Weekend. Uwaga, konieczna rejestracja.

Jedną z atrakcji Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) będzie spotkanie muzyczne dla dzieci zatytułowane Jazz, ale o co chodzi? Spotkanie adresowane do uczniów szkół podstawowych poprowadzą aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni Katarzyna Kurdej i pianista – laureat Fryderyka – Piotr Mania.

Bezpłatne spotkanie muzyczne dla dzieci w oparciu o muzykę jazzową jest niezwykle ciekawą ofertą edukacyjną. Atrakcyjna forma zajęć (uwzględniająca zabawy i ćwiczenia) z pewnością przybliży dzieciom styl muzyczny jakim jest jazz. Celem spotkania jest nie tylko zapoznanie dzieci z historią powstania tego gatunku, z jego największymi przedstawicielami czy używanymi instrumentami muzycznymi. Prowadzący skupią się również na poszerzeniu wiedzy o improwizowaniu, a co za tym idzie rozwoju kreatywności wśród dzieci.

Warsztaty kierowane są do uczniów klas II – V i udział w nich można zgłosić zarówno grupowo (klasowo), jak też indywidulanie. Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest wykonanie jednego z dwóch zadań. Termin wykonania zadań to 20 września 2016 r.

Termin przesyłania zadań to 20 września 2016 r. Organizatorzy do dnia 22 września 2016 r. na stronie www.jazzbythesea.pl oraz na https://www.fa

Dla aktywnych uczestników warsztatów przewidziano nagrody, których fundatorami są Centrum Nauki Experyment, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Jumpcity oraz Teatr Komedii Valldal. Sponsorem wydarzenia jest Oke Poland sp. o.o.

Trwające 75 minut spotkanie odbędzie się 24 września w Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni.

Więcej informacji na temat spotkania oraz warunków udziału w nim znaleźć można na stronie www.jazzbythesea.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także