Jarosław Mikołajewski: Kuferek Mickiewicza – promocja książki w Muzeum Literatury

Rynek Starego Miasta 20
📅 czwartek 30.05.2019
Jarosław Mikołajewski: Kuferek Mickiewicza - promocja książki w Muzeum Literatury
„Kuferek Mickiewicza” – tytułowy bohater książeczki o Adamie Mickiewiczu, miałby zapewne dużo do powiedzenia o życiu i twórczości swojego właściciela.

W wielką i romantyczną podróż wyruszyli już w 1815 roku z rodzinnego Nowogródka i przez Wilno, Stepy Akermańskie, Judahu skały i paryski bruk, dotarli do Stambułu, skąd kufer powrócił już sam…

Gdzie jeszcze byli? Kogo spotkali? Dokąd podróżowali? Na te i wiele innych pytań odpowiada KSIĄŻKA JAROSŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO, napisana z myślą o młodych czytelnikach i przedstawiająca im poetę jako człowieka z krwi i kości.

30 MAJA, CZWARTEK, GODZINA 18.00, MUZEUM LITERATURY IM. ADAMA MICKIEWICZA W WARSZAWIE, Rynek Starego Miasta 20.

Z Jarosławem Mikołajewskim rozmawiać będzie Tomasz Kowalczuk.
Wstęp wolny.