Jarmark Żydowski na dziedzińcu Synagogi

Synagoga pod Białym Bocianem mapa

niedziela 29.05.2016

Jarmark Żydowski we Wrocławiu

18. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA zaprasza 29 maja od godz. 10.00 na Jarmark Żydowski na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem.

Wrocławianie będą mogli skosztować smakołyków, wziąć udział w zabawach dedykowanych najmłodszym członkom społeczności, zakupić artykuły rękodzielnicze.

Gmina Żydowska zaprezentuje jak zawsze specjały wybitnej szefowej kuchni żydowskiej, pani Zosi. Będzie śledź po żydowsku, czulent, czyli wolno gotowany gulasz, przyrządzany z koszernego mięsa, z fasolą, cebulą, kaszą jęczmienną lub jaglaną, sałatki żydowskie, ciasta i lemoniady. CIŻ Cafe przygotuje tradycyjny hummus i koszerne ciasta – szarlotkę i Tapuach maca, wypiekana na mące macowej. Ci, którym majowe słońce da się we znaki, będą mogli skosztować orzeźwiających lodów z Lizingu i sorbetu o smaku prosecco. Mleczarnia, oprócz bezglutenowych i wegańskich słodkości, zaproponuje też Naturalne Piwo Mle, ręcznie robione na naturalnych półproduktach, wodzie sobótczańskiej, jęczmiennym słodzie i chmielu bez zbędnych dodatków.

Na stoiskach będą czekać artykuły rękodzielnicze – biżuteria i ceramika, zabawki od pracowni Esflores, torby i artykuły dziecięce od Refkaart, lalki od Betsy Petsy. Poobserwujemy też rzemieślników w akcji, będzie malowanie obrazów i dziecięcych buziek oraz szycie na żywo z pracownią Namaszynie.

29.05.2016 | Niedziela | Jarmark | Simcha dzieciom
JARMARK ŻYDOWSKI
podczas jarmarku prezentacje wystawców i opowieści restauratorów
Dziedziniec, wydarzenie całodniowe, wstęp wolny