Jarmark włoski

Manufaktura mapa

piątek 05.07.2019 do niedziela 07.07.2019

Jarmark włoski

Oliwki, wina, oliwy, sery, wędliny, słodycze i oczywiście makarony, to tylko część tego co można kupić podczas jarmarku włoskiego na ryku Manufaktury. Jarmark Eccellenze Italiane znowu kusi łodzian smakami i aromatami Italii.

Amatorzy śródziemnomorskich wiktuałów, mogą wybierać spośród 400 wyrobów z rodzinnych, małych przedsiębiorców z kilku regionów słonecznej Italii, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Piemontu i Kalabrii.

Na fanów kuchni śródziemnomorskiej czeka między innymi ponad 50 rodzajów makaronów, oryginalne włoskie sery, sycylijskie oliwy z oliwek i inne produkty, które pomogą przenieść się – przynajmniej podniebieniu – do słonecznej Italii. Smakosze kupią tu produkty, bez których trudno wyobrazić sobie włoskie gotowanie: parmezan, oryginalną mozzarellę i ricottę.

Na jarmarku znajdą coś dla siebie również wielbiciele słodyczy. Będą m.in. włoskie precelki taralli, nugat torrone, a także tradycyjne desery, m.in. równie kuszące, co kaloryczne obłędne cannoli, które najlepiej opisać, jako zwinięte w rurki faworki nadziewane kremem! Naprawdę trudno im się oprzeć!

Włoski jarmark na rynku Manufaktury potrwa do 7 lipca

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:kiermasz