Jarmark włoski i indyjski

Manufaktura mapa

środa 10.04.2019 do poniedziałek 15.04.2019

Jarmark włoski i indyjski

Tej wiosny na odwiedzających Manufakturę czekają aż trzy jarmarki: wielkanocny, włoski i azjatycki. W najbardziej egzotyczne klimaty przenoszą gości Manufaktury wystawcy jarmarku azjatyckiego, który stać będzie na rynku jeszcze do 15 kwietnia.

Królują tu niezwykle kolorowe tkaniny i dodatki, ręcznie wykonane ozdoby a nawet meble. Ponad 50 wystawców z Indii, Tybetu i Nepalu przywiozło do Łodzi to co najlepsze. Podczas jarmarku odbywają się również pokazy tańca, w programie między innymi taniec brzucha, Latino Show i Salsa a także prawdziwy Bollywood Show. Jarmark hinduski jest czynny codziennie od 10:00 do 20:00.

Tuż obok jarmarku wielkanocnego, kolorowe kramy rozstawili Włosi. Amatorzy śródziemnomorskich wiktuałów mogą wybierać spośród 400 wyrobów z rodzinnych, małych zakładów przedsiębiorców z kilku regionów słonecznej Italii, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii. Na barwnych straganach można znaleźć ponad 50 rodzajów makaronów, oryginalnych włoskich serów,nie brakuje też sycylijskiej oliwy z oliwek i innych charakterystycznych dla włoskiej kuchni produktów. Jarmark Fiere del Gusto & buon Gusto oferuje przysmaki pochodzące lokalnych włoskich wytwórców: oryginalną mozzarellę i ricottę, włoskie precelki taralli, nugat torrone a także tradycyjne desery, m.in. równie kuszące, co kaloryczne obłędne cannoli, które najlepiej opisać, jako zwinięte w rurki faworki nadziewane kremem! Naprawdę trudno im się oprzeć!

Włoski jarmark na rynku Manufaktury potrwa do 15 kwietnia, czynny jest codziennie od 10 do 20.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:festyn, piknikpiknik