Jarmark Floriański powraca na ulicę Floriańską

📅 niedziela 07.05.2017
jarmark florianski zdj 2
Po 5 latach Jarmark Floriański powraca na ulicę Floriańską

Już od rana, w godzinach 9.00-18.00 będą czynne stoiska handlowo-wystawiennicze oferujące regionalne produkty i wyroby rzemiosła artystycznego. Jak podkreśla Burmistrz Dzielnicy
Praga-Północ Wojciech Zabłocki, formuła imprezy przywołuje zwyczaj ludowych odpustów
i jednocześnie wspiera praską tradycję rzemieślnictwa.

W tym roku, poza lokalnymi wystawcami, spodziewamy się artystów rzemiosła z różnych stron Polski oferujących m.in. gerdany i krywulki – tradycyjne naszyjniki karpackie i huculskie, bursztyn kurpiowski czy odlewane metalowe zakładki do książek – mówi burmistrz Zabłocki.

W trakcie imprezy przewidziano również atrakcje dla najmłodszych – w godzinach 11.00-18.00 będą dostępne darmowe „dmuchańce” m.in.: statek piracki, zjeżdżalnia, zamek do skakania i lewitujące piłeczki…!

Od godziny 14.00 rozpocznie się program na scenie głównej, zlokalizowanej u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Kłopotowskiego. Sporą dawkę uśmiechu zapewnią kabaret Kałamasz, czyli bywalcy ławeczki z serialu Ranczo oraz kabaret Jurki. Do wspólnego tańcowania i śpiewania na warszawską nutę zaprosi Justyna Jary z zespołem PompaDur, a gwiazdą wieczoru będzie wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek z zespołem, który zaprezentuje również całkiem nowe utwory.

Gości wydarzenia zapraszamy do korzystania z parkingu na terenie Galerii Wileńskiej.

Program na scenie:

• 14.00-14.45 Pokazy cyrkowe
  • 14.45-15.15 Kabaret Księdza Proboszcza

• 15.15-15.30 Konkurs

• 15.30-16.30 Kabaret Kałamasz

• 16.30-17.00 Ceremonia wręczenia Florianów

• 17.00-18.00 PompaDur

• 18.00-18.15 Konkurs

• 18.15-19.45 Kabaret Jurki

• 19.45-20.00 Konkurs
  • 20.00-21.00 Marcin Wyrostek

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ, współorganizatorzy to Kuria Diecezji Warszawsko-Praskiej i Dom Kultury Praga. Jarmark honorowym patronatem objął Jego Ekscelencja Abp Henryk Hoser SAC – Biskup Warszawsko-Praski. Partnerami imprezy są: Galeria Wileńska, Kino Praha, Kino Apollonia i Warszawski Ogród Zoologiczny. Patroni medialni: Radio Kolor, czasopismo Mieszkaniec, gazeta Z Prawej Strony, telewizja Salve TV, Tygodnik Idziemy, Radio Warszawa, portal Twoja Praga.