Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
🗺 mapa
📅 niedziela 16.12.2018
bezpłatne
Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Jak co roku w okresie przedświątecznym Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza 16 grudnia 2018 roku w godzinach 10.00–16.00 na imprezę Jarmark Bożonarodzeniowy. 

Wydarzenie ma głównie charakter handlowy,  dzięki czemu zwiedzający  będą mogli zakupić produkty – pamiątki od drobnych wystawców oraz rękodzieła wykonane przez twórców ludowych. Oprócz dokonania oryginalnych zakupów goście mogą zwiedzić dostępną część ekspozycji muzealnej oraz będą mogli wysłuchać koncertu kolęd w nastrojowej zabytkowej stodole.

Dla najmłodszego widza przygotowaliśmy przedstawienie o tematyce świątecznej oraz warsztaty, gdzie przy pomocy rodziców wykonają stroik lub inną pamiątkę, którą zabiorą ze sobą do domu. Na folwarku będzie również czekać na nasze pociechy żywa szopka bożonarodzeniowa oraz tradycyjny Gwiazdor, z którym będzie się można sfotografować.

Jest to już XV spotkanie z tradycją Bożego Narodzenia w Szreniawie, które na stałe wpisuje się w nasz kalendarz wydarzeń, aby podtrzymywać i przekazywać dawne zwyczaje i obrzędy związane z narodzinami Chrystusa.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych, a w szczególności rodziny z dziećmi do spędzenia tego czasu w miłej atmosferze, która mamy nadzieję przybliży Was  do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 
 
W programie m.in.:
Koncerty:
– Hej kolęda, kolęda… w wykonaniu solistów oraz zespołów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu
– Kolędowo… jazzowo… w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena
– Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru Jak Rozalka na święta makiełki gotowała.
 
Warsztaty dla dzieci:
– gwiazdkowe stroiki  
– ekologiczne choinki
– malowanie bombek
– torebki na prezenty.
 
W Pałacu:
– pieczenie pierników.
 
Na folwarku:
– spotkanie z Gwiazdorem – pamiątkowe zdjęcie
– żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami
– liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne .
 
Serdecznie zapraszamy!

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent