Jarmark Bożonarodzeniowy

Manufaktura
📅 piątek 21.12.2018 do sobota 22.12.2018
Jarmark Bożonarodzeniowy

W przedświątecznej Manufakturze nie może zabraknąć jarmarku bożonarodzeniowego. W ponad dwudziestu domkach będzie można kupić nie tylko przepyszne, regionalne smakołyki na świąteczny stół, ale także rękodzieło i unikatowe prezenty.

Aromat wędzonych wędlin, góralskich serów i pieczywa na zakwasie nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok stoisk lokalnych wytwórców. Będą też wyjątkowe przetwory, naturalna chałwa, miody ze Świętokrzyskiego, a także regionalne piwa.
Jarmark jest też świetnym miejscem, by poszukać oryginalnych prezentów. Będą stoiska z rękodziełem: ręcznie robionymi zabawkami, ozdobnymi świecami, biżuterią handmade i ceramiką.

W domku gastronomicznym będzie można wzmocnić się czymś na ciepło: w ofercie m.in. szaszłyki, grillowana karkówka i aromatyczny bigos.

Tak jak w ubiegłym roku będą również stoiska znanych i lubianych wytwórców ze słonecznej Italii, którzy regularnie odwiedzają Manufakturę ze swoim jarmarkiem włoskim. Tym razem przed świętami pojawią się cieszące oczy kopce z suszonych pomidorów, a także włoskie sery, oliwy, wędliny i słodkości.

Jarmark jest czynny od 30.11 do 22.12, w tygodniu od 12:00-20:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00.