Weleda
Weleda Baby

Jakie łóżeczko wybrać dla dziecka?

📅 piątek 01.03.2019 do czwartek 07.03.2019
Jakie łóżeczko wybrać dla dziecka?
Wybór łóżeczka dla dziecka jest niezwykle ważny. Niemowlak w łóżeczku spędza nawet 20 godzin na dobę. Tym samym łóżko musi być dla niego wygodne, przyjemne, ale także i bezpieczne. Nie bez powodu łóżeczka dla dziecka muszą spełniać aż kilkadziesiąt norm europejskich oraz uzyskać certyfikaty jakości. Mowa tutaj o materiałach, z jakich są wykonane, czy toksyczności użytych farb, czy lakierów.

Meble przeznaczone dla dzieci nie powinny mieć wystających elementów, które mogłyby być niebezpieczne. Warto wziąć pod uwagę, że niemowlęta szybko rosną, a co za tym idzie, błyskawicznie stają się ruchliwe. Tym samym łóżeczko musi być dla nich wygodne i bezpieczne także na późniejszym etapie rozwoju. Dobrze, gdy przerwy między szczebelkami nie przekraczają 6 cm, ale też nie są mniejsze niż 2,5 cm, a wysokość łóżeczka przynajmniej 60 cm.

Łóżeczko tradycyjne drewniane

Łóżeczko drewniane dla dziecka to jeden z najpopularniejszych typów łóżka. Większość rodziców decyduje się na klasyczne łóżko drewniane ze szczebelkami. Atutem tego typu łóżeczka jest solidność i stabilność. Duży ciężar łóżeczka sprawia, że nie ma możliwości, by dziecko wraz z nim się przewróciło. W łóżeczku z wyjmowanymi szczebelkami dziecko ma dobrą widoczność. Jakie są wady takiego rozwiązania? Niezabezpieczone szczebelki z twardego drewna mogą być niebezpieczne dla dziecka, gdy ono się wywróci. Dziecko może także zaplątać się między szczebelkami, zachwiać, czy uderzyć. Tym samym dobrze jest zadbać o ochraniacze na szczebelki. Bogaty wybór łóżeczek i kojców drewnianych znajdziesz na: https://allegro.pl/kategoria/lozka-i-kojce-lozeczka-drewniane-98746.

Kojce

Kojec to przestrzeń, w której można zostawić małe dziecko i nie obawiać się, że zrobi sobie krzywdę, warto przejrzeć ich ofertę: https://allegro.pl/kategoria/lozka-i-kojce-kojce-98748. Kojec jest przydatny szczególnie wtedy, gdy maluch zaczyna chodzić. Specjaliści radzą, by jak najszybciej przyzwyczaić malucha do przebywania w kojcu. Dlaczego warto osobno zainteresować się kojcem, zamiast do tej funkcji wykorzystywać łóżeczko. Łóżeczko jest mniejsze od kojca, co więcej łóżeczko jest miejscem do spania i warto by było wykorzystywane w tej funkcji.

Łóżeczka turystyczne

Łóżeczko turystyczne jest świetnym rozwiązanie, gdy wybieramy się w podróż. Takie łóżeczko można złożyć i przetransportować w samochodowym bagażniku. Co więcej, łóżeczko turystyczne może pełnić funkcje kojca, które wygodnie można przestawiać z pokoju, do pokoju. Łóżeczka turystyczne dostępne są w różnych opcjach np. z przewijakiem, daszkiem, przywieszanymi zabawkami, kieszeniami, z funkcją kołyski, zdjąć nóżki, czy nawet założyć płozy. Więcej łóżeczek turystycznych znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/kategoria/lozka-i-kojce-lozeczka-turystyczne-98747.

Kołyski

Wielu rodziców decyduje się na kupno kołyski zamiast łóżeczka. To rozwiązanie wybierane jest często dla noworodków i niemowląt, bo dzięki łagodnym ruchom maluch czuje się bezpiecznie. Kołysanie pozytywnie wpływa na jego nastrój, bo kojarzy mu się z bezpieczeństwem bycia w brzuchu mamy. Kołysanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, jego koncentrację, postawę, a także równowagę. Gdy zdecydujesz się na kołyskę dla dziecka pamiętaj, że dzieci bardzo szybko z niej wyrastają, a później kołyska nie powinna być używana, ze względów bezpieczeństwa. Dobra kołyska powinna być wyposażona blokadę kołysania oraz regulację poziomu materaca.