Jaki ten świat jest wielki! Spektakl w WTL!

Wrocławski Teatr Lalek mapa

sobota 03.12.2022 do niedziela 04.12.2022

Nawigacja wiadomościWiadomość 1 z 9 Poprzednia Następnachange-formatchange-format Temat:Jaki ten świat jest wielki!

Jaki ten świat jest wielki! jest przedstawieniem opartym na motywach 7 baśni H.Ch. Andersena. To teatralna podróż po świecie baśni, pryzmat, przez który możemy na nowo spojrzeć na twórczość wielkiego Duńczyka. Twórcy potraktowali literacki oryginał jako punkt wyjścia, wraz z aktorami szukając odpowiedzi na pytania: co te historie znaczą dziś i czym są dla każdego z nas.

Klamrą spektaklu jest baśń o Pasterce i Kominiarczyku, ale pojawią się w niej także postacie z innych opowieści:  świerk przywieziony z lasu na Boże Narodzenie, dziewczynka z zapałkami, stara latarnia wspominająca młodość, zakochany w tancerce żołnierzyk…

W przedstawieniu spotyka się kilka światów: świat Andersena ze współczesnym, a mikrokosmos porcelanowych figurek z wielkim światem zewnętrznym.

Proces powstawania widowiska został udokumentowany w cyklu reportaży ukazujących tajniki pracy w teatrze. W making of’ach kamera zagląda na próby, do pracowni scenograficznych i innych miejsc zwykle niedostępnych dla publiczności.

3 grudnia, godz. 15
4 grudnia, godz. 15

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Więcej

Adres:

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław


Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:teatr