Jak zachęcić dziecko do zabawy na dworze?

czwartek 12.03.2020 do wtorek 31.03.2020

plac zabaw do ogrodu

Słońce, ruch i dotlenianie bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie naszych pociech. Z całą pewnością warto więc zadbać o to, żeby takich zabaw na świeżym powietrzu było jak najwięcej. W końcu to dzięki nim można zadbać o prawidłowy rozwój ich układów: ruchowego, oddechowego, nerwowego oraz krążenia. Tylko jak to zrobić? Już podpowiadamy!

Jak zmotywować dzieci do zabaw na świeżym powietrzu?

Przede wszystkim nie należy ich do niczego zmuszać. Warto zadbać o to, by  dzieci robiły na podwórku tylko  to, co sprawia im największą frajdę. Oczywiście powinno się mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych pomysłów i trików, które mogą okazać się przydatne w przypadku dzieci, które zbyt mocno przywiązały się do świata zabaw wirtualnych. Oto one:

  • Zadbaj o atrakcje

Zwykły publiczny plac zabaw może nie wystarczyć. Tam jest za dużo dzieci i nie zawsze jest odpowiednie dla nich wyposażenie. Lepiej zaopatrzyć się w swój własny plac zabaw do ogrodu. Dzięki niemu dziecko będzie mogło zadecydować, kiedy, w co i z kim będzie się bawić.

  • Zainspiruj do kreatywnych zabaw

Być może twoje dziecko lubi bardziej ekstremalne wyzwania. Jeśli tak jest, to w tym konkretnym przypadku najlepiej sprawdzi się kopuła wspinaczkowa. Żeby tego rodzaju formę zabawy jeszcze bardziej uatrakcyjnić, możesz np. zacząć mierzyć mu czas podczas jego wspinaczek i tym samym zacząć je zachęcać do osiągania coraz to lepszych rezultatów.

  • Zaproponuj nowy sposób na odstresowanie się

Nowa huśtawka ogrodowa może sprawić, że dziecko szybko zapomni o swoich codziennych niepowodzeniach  oraz troskach. Wystarczy je odpowiednio zachęcić, żeby to właśnie na niej „wyhuśtało” wszystkie towarzyszące mu negatywne emocje oraz uczucia.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Drapinki do pokoju dziecka, drabinki gimnastyczne dla dzieci malpiszon.pl

MALPISZON.PL

MALPISZON.PL specjalizuje się wyłącznie na domowych zestawach gimnastycznych przeznaczonych dla dzieci i rodziców. Zapewniają one ruch i zabawę w jednym! Wyróżniają się wśród bogatej oferty na rynku swoją solidnością wykonania, nasyconymi kolorami i urozmaiconą ofertą dodatków.

PO …

Więcej

Adres:

ul. Łepkowskiego 8/31, 31-423 Kraków

Kontakt:

799 740 712
biuro@malpiszon.pl
http://www.malpiszon.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:sportowowiosnazabawa
Jak zachęcić dziecko do zabawy na dworze?