Weleda
Weleda Baby

Jak wykorzystać siłę trudnych dziecięcych emocji? Warsztaty dla rodziców

OPS, ul. Porajów 14
🗺 mapa
📅 wtorek 04.09.2018
Jak wykorzystać siłę trudnych dziecięcych emocji? Warsztaty dla rodziców

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Uczucia dziecięce kryją w sobie potężną siłę. Wie o tym każdy rodzić szczęśliwego, zrozpaczonego czy też złoszczącego się dziecka. Nauka rozpoznawania i nazywania emocji własnych i tych, które obserwujemy u innych osób jest podstawą radzenia sobie z trudnymi uczuciami, budowania relacji z innymi oraz samym sobą. I nie chodzi tu o emocje negatywne, czy złe, ale po prostu te trudne do zniesienia. Aby dojrzale je rozumieć, przeżywać i okazywać bez szkody dla samego siebie oraz naszego otoczenia potrzebujemy mądrych przewodników i po prostu wiedzy na temat tego, co dzieje się w naszym organizmie i czym są emocje. Zadaniem rodziców jest pokazywanie, już od najwcześniejszych chwil życia dziecka, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak je rozładowywać i jak je rozumieć. Rodzic poprzez dawanie akceptacji i prawa do przeżywania dziecięcych emocji może wspierać dziecko w rozwoju inteligencji emocjonalnej. Warsztat będzie okazją do pogłębienia refleksji na temat znaczenia uczuć, sposobów radzenia sobie z nimi i tego, jak mądrze wspierać pociechy w ich przeżywaniu.

Spotkanie poprowadzi Justyna Kuczmierowska – psycholog, psychoterapeutka, fotografka, współautorka „Nadziei na nowe życie”, żona, a także mama dwójki wyjątkowych dzieci.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 3” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

Termin: 4 września 2018 (wtorek), godzina 10.30-12.45

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Miejsce: OPS, ul. Porajów 14

Dla kogo: rodzice, można przyjść z małym dzieckiem, które pozostaje pod Państwa opieką.

Zapisy: na stronie Organizatora

574 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent