Jak uczyć się na błędach? Projekt dla nauczycieli

Warszawa mapa

sobota 21.09.2019 do niedziela 22.09.2019

Jak uczyć się na błędach? Projekt dla nauczycieli

Drogi Nauczycielu i droga Nauczycielko!
Zapraszamy Cię do udziału w projekcie społecznym „Jak uczyć się na błędach? – scenariusze lekcji” organizowanym przez Fundację Dobra Porażka.

Czym jest nasz projekt?
Jest to program dla nauczycieli i edukatorów, który pomoże im rozmawiać z uczniami o niepowodzeniach, wspierać ich rozwój poprzez wspólne uczenie się na błędach i wyciąganie z nich wniosków.
Projekt jest dofinansowany z Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawa

Jak będziemy działać?
W ramach projektu spotkamy się na warsztatach dwa razy – pod koniec września (21-22.09) i pod koniec października (26.10). Podczas warsztatów poznacie metody nauki na błędach oraz, pod okiem trenerów i przy wsparciu innych nauczycieli, przygotujesz dla uczniów scenariusze lekcji „Jak uczyć się na błędach?”.
W październiku będziecie mieli okazję zrealizować opracowane przez Was scenariusze w praktyce. Umawiamy się, że każdy z uczestników warsztatów poprowadzi minimum jedną lekcję w swojej szkole, po to, by zweryfikować naszą wspólną pracę.
Pod koniec października spotkamy się raz jeszcze, aby zobaczyć, na ile opracowane przez nas wspólnie scenariusze sprawdziły się w rzeczywistości szkolnej i jaki był ich odbiór przez Waszych uczniów. Będzie to też okazja do wprowadzenia korekty czy nowych pomysłów do scenariuszy.
Na koniec listopada scenariusze lekcji zostaną bezpłatnie udostępnione wszystkim nauczycielom zainteresowanym ich wykorzystaniem.

Co zyskasz, uczestnicząc w projekcie?
• Zobaczysz, jak dzięki wiedzy wyniesionej z popełnionych błędów można uczyć się szybciej, efektywniej, odkrywać nowe możliwości i budować wiarę w siebie
• Uświadomisz sobie i swoim uczniom wartość dialogu o błędach swoich i cudzych, prowadzonego bez wzbudzenia konfliktów i poczucia winy.
• Zbudujesz jeszcze większą odwagę zarówno wśród swoich uczniów, jak i u siebie do eksperymentowania i popełniania błędów, w celu poszukiwania najlepszych pomysłów na wspieranie rozwoju uczniów.
• Rozbudujesz bazę umiejętności i pulę narzędzi dydaktycznych wśród nauczycieli

Kogo zapraszamy do udziału?
Wszystkich nauczycieli, edukatorów warszawskich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Chcesz wziąć udział?
Zgłoś się do 09.09. – wypełnij formularz i zapoznaj się z regulaminem na stronie: https://dobraporazka.pl/szkola/
(Odpowiedź o zakwalifikowaniu się do projektu dostaniesz najpóźniej do 15.09).
Uzgodnij z dyrekcją swojej szkoły możliwość przeprowadzenia lekcji w październiku.
Udział w projekcie jest bezpłatny!

Z jakiego powodu akurat tym się zajmujemy?
• Błędy są częścią codzienności – popełnia je każdy, a ukrywane powodują stres i spadek samooceny.
• Nauka na błędach jest bazą innowacyjności i przedsiębiorczości, pomaga chronić ludzi i biznes.
• Brakuje narzędzi i odwagi do otwartego rozmawiania na temat swoich niepowodzeń, tak w szkole i życiu prywatnym, jak w firmach i instytucjach.

Kto jest organizatorem?
Program organizowany jest przez Fundację Dobra Porażka, której celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju osób, grup i organizacji dzięki wykorzystaniu doświadczeń wyniesionych z popełnionych błędów oraz przeżytych niepowodzeń i porażek.

Nie mamy recepty na scenariusz, który od razu będzie wielkim sukcesem i zmieni życie dzieci. Chcemy zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Wspólnie będziemy budować właściwe podejście. Będziemy testować pomysły, sprawdzać, które się sprawdzają, a które wymagają korekty. I na tej podstawie będziemy usprawniać scenariusz lekcji.

Do zobaczenia na warsztatach!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także